У Черкасах зареєстровано майже 80 тисяч хворих на гіпертонічну хворобу

14 травня 2016, 17:34

1

Традиційно у другу суботу травня з ініціативи Всесвітньої Організації Охорони Здоров’я проводиться Всесвітній день боротьби з артеріальною гіпертонією.

У 2016 році Всесвітній день боротьби з артеріальною гіпертонією припадає на 14 травня. Підвищений артеріальний тиск або артеріальна гіпертонія — найнебезпечніший фактор розвитку інфаркту міокарда, серцевої недостатності та ішемічного інсульту. Більше 1,5 мільярдів людей у всьому світі страждають цим підступним захворюванням. За даними статистики близько 45 відсотків хворих людей не знають, що вони мають високі цифри артеріального тиску. Про масштаби цієї проблеми у світі свідчить той факт, що гіпертонія виявляється у кожної третьої дорослої людини. Частка людей з підвищеним кров’яним тиском з віком зростає — від однієї людини з десяти у віці від 20 до 40 років до п’яти з десяти у віці від 50 до 60 років. Вказаний чинник ризику спричиняє 2/3 усіх хвороб системи кровообігу і щорічно приводить до більш ніж 9 млн. випадків смертей у світі. Кожен четвертий українець — гіпертонік. Щорічно гіпертонію виявляють у 1 млн. українців. В Україні майже 13 млн. осіб, хворих на гіпертонічну хворобу.

Як інформує КНП «Черкаський міський інформаційно-аналітичний центр медичної статистики та здоров’я ЧМР», у м. Черкаси на 01.01.2016 р. зареєстровано 79448 хворих на гіпертонічну хворобу. Вперше виявлено хворих на гіпертонічну хворобу в 2015 році – 4371, в 2014 – 3967. В порівнянні з 2014 роком захворюваність на гіпертонічну хворобу в 2015 році зросла на 9,2%, інфаркт міокарда на 1,2%, ішемічну хворобу серця на 8,3%, інсульт на 16,5%.

Значне поширення артеріальної гіпертонії серед населення обумовила збільшення кількості хвороб системи кровообігу протягом 2000-2015 р.р. утричі. Смертність від серцево-судинної патології становить 66,3% загального показника. Високий артеріальний тиск значно підвищує ризик захворіти на ішемічну хворобу серця, мозковий інсульт, а також на серцеву та ниркову недостатність, призводить до враження судин та очей. У людей з високим тиском у 3-4 рази частіше розвивається ішемічна хвороба серця і в 7 разів - порушення мозкового кровообігу. Саме тому лікарі закликають громадян не займатись самолікуванням, а відвідувати лікаря не лише для контролю власного стану здоров`я, а й для можливості заощадити на лікуванні. Це, переконані фахівці, дозволяє знизити смертність від ускладнень гіпертонічної хвороби, зокрема, інсульту.

За інформацією прес-служби Черкаської міської ради

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору