У Черкасах за місяць рейдери захопили три підприємства?

01 липня 2015, 13:13

9139277f75f0cb04c93c4cbca610d35b_L

Громадська рада при УМВС України в Черкаські області стверджує – протягом останнього місяця у Черкасах було здійснено рейдерські захоплення трьох підприємств. Представники громадськості здивовані бездіяльністю правоохоронців у цій ситуації, адже при деяких захопленнях учасники подій мали при собі зброю. Оскільки такий формат з’ясування взаємин підприємствами становить небезпеку для городян, громадська рада вимагає від правоохоронців пояснень. У міліції ж запевняють: не все те правда, що озвучується на засіданнях ради, і принаймні два з озвучених випадків не є рейдерськими захопленнями, пише Вечірка.

- У Черкасах цього місяця трапилися рейдерські захоплення трьох великих підприємств. Безперечно, там можуть бути якісь і економічні причини, однак дивує те, що за рішенням судів у присутності якихось силових угрупувань по 30-50 людей, які значно перевищують кількісно охорону підприємств, здійснюються ці захоплення. Оскільки в цей же період було оприлюднено лист заступника міністра УМВС України Антона Геращенка про те, що в Україні російськими спецслужбами ведеться дестабілізація ситуації, вважаю, що цим випадкам слід приділити особливу увагу, – звернувся до членів громадської ради при УМВС України в Черкаській області представник комітету підприємницької діяльності Анатолій Зінченко. – Я маю питання до міліції: як 60 людей могли відкрито в֦’їхати у місто і здійснити заплановане, чому правоохоронці при цьому були бездіяльні. В одному із озвучених мною випадків начальник державної служби охорони узагалі виступав арбітром, чого бути не повинно. Тому громадська рада має відреагувати на цю ситуацію, кваліфікувати дії міліції, з’ясувати чи порушено кримінальне провадження по цих фактах.

Підтримали Анатолія Зінченка й інші члени громадської ради.

- При спробі захоплення ЧПК були люди з бойовою зброєю, при цьому там було близько 15 міліціонерів. Серед них перший заступник начальника УМВС – начальник слідчого відділу Валентин Кожухівський, начальник Соснівського райвідділу міліції. Тобто у присутності правоохоронців ходять невідомі без шевронів і зі зброєю, – ділився подробицями рейдерської атаки на ЧПК голова ГО «Автомайдан-Черкаси» Сергій Яковенко. –Заради справедливості необхідно сказати, що це була охорона, яку найняло підприємство. Та від цього легше не робиться. Я вважаю, що коли людина ходить із незаконною зброєю – вона бандит, не залежно від того, чиї інтереси відстоює. Ці люди становлять небезпеку для городян. Я так розумію, міліція всіх мала покласти мордою в асфальт, а вже потім розбиратися, хто й що там робив, і чому при собі мав зброю.

Тим часом на офіційному сайті УМВС України в області запевняють – інформація про рейдерські захоплення не відповідає дійсності.

– Протягом минулого тижня в ЗМІ широко висвітлюється інформація про нібито рейдерські захоплення. Під час перевірки по кожному з повідомлень щодо рейдерських захоплень "Строммаша" та "БМБ Маргарину" інформація свого підтвердження не знайшла, - ідеться в офіційному повідомленні центру зв’язків із громадськістю УМВС області. – Варто роз’яснити, що рейдерське захоплення передбачає собою протиправне заволодіння майном підприємства, установи, організації шляхом здійснення операцій з використанням підроблених або викрадених документів, печаток, штампів підприємства, установи, організації. На відміну від положень, передбачених Кримінальним кодексом, право власності на майно даних підприємств перейшло до нових власників у законний спосіб. Кожне з перерахованих підприємств мало боргові зобов’язання перед кредиторами, які вираховувались десятками мільйонів гривень, і відповідно до рішень суду відбувається передача майна на користь кредиторів.

Запевняють правоохоронці і те, що їх слідчо-оперативна група після повідомлень про зброю на одному із підприємств виїжджала на місце, однак перевіривши територію, правоохоронці зброї не виявили. Натомість люди, які перебували на території підприємства, відрекомендувалися новими власниками та надали працівникам міліції підтверджуючі документи, серед яких витяг із Держреєстру на право власності земельної ділянки, а також всього рухомого і нерухомого майна відповідно до рішення суду.

УМВС України в Черкаській області проводить ряд перевірок по заявам, які надійшли з обох боків кожного з підприємств щодо можливого порушення їхніми представниками заходів по передачі майна. В разі виявлення порушень, відомості за даними фактами обіцяють відразу внести до єдиного реєстру.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору