У Черкасах влаштують 16 днів проти насильства

29 жовтня 2016, 19:26

nasilie_231110_2

У Черкасах 27 листопада стартує акція 16 днів проти насильства. Організатори анонсують фотопроект про жінок, кінопокази про сильних особистостей, серію майстер-класів та спілкування із "живими" книгами, пише "Інфоміст".

– У кінці листопада та першу декаду грудня в світі проводять низку заходів, які присвячені протидії насильству. Цю акцію називають "16 днів проти гендерного насилля". Мета – привернути увагу громадськості до цієї проблеми, пояснити, що з нею треба боротися. Серед нас багато людей, які часто відчувають на собі різні форми насилля, не важливо психологічного, емоційного, сексуального тощо і їм потрібна допомога, – говорить одна з організаторів акції, представник мережі ЛЖВ Світлана Федорова.

27 листопада планують старт акції. Захід відбудеться у ТРЦ "Любава". Обіцяють концетрт, серію майстер-класів, фотозону тощо.

–  Ми хочемо під час відкриття у співпраці із журналістами влаштувати опитування для черкащан, щоб дізнатися, чи розуміють вони що це за проблема, як з нею боротися. Ми плануємо ще  провести низку заходів. Серед них – безкоштовний показ фільмів про сильних особистостей, який швидше за все відбудеться у кінотеатрі "Україна", – каже пані Світлана.

До акції також створять фотопроект, у якому візьмуть участь 10 жінок, які постраждали від гендерного насилля. З ними працюватиме двоє фотографів (репортажне та студійне фото). Під світлинами буде коротенька  історія жінки. За словами організаторів, попередньо виставка діятиме на першому поверсі кінотеатру "Україна".

–  Протягом днів акції будуть майстер-класи для жінок та дітей. У бібліотеці Лесі Українки створять підбірку літератури про насилля. Також тут плануємо реалізувати проект "Жива книга". У певний час жінки, які взяли участь у фотопроекті, будуть у бібліотеці спілкуватися із черкащанками, ділитися своїм досвідом, – каже Світлана Федорова.

Цей захід в місті влаштовують уже четвертий рік поспіль. Раніше організацією опікувалося Черкаське обласне відділення ВБО "Всеукраїнська мережа ЛЖВ". Нині кажуть, щоб зробити захід масштабнішим, залучили партнерів. Серед організаторів цього року також ЛЖВ "Від серця до серця",  Благодійний фонд «Анна», Спільнота біженців та переселенців з Донецька та Сходу України, Молодіжний ресурсний центр, ГО «Молода Черкащина», організація «Я –жінка» та інші.

Детальнішу програму заходу організатори обіцяють надати згодом.

Вгору