У Черкасах шукають шахрайок, які одурили пенсіонерів на мільйон гривень (відео)

29 квітня 2016, 09:10

З початку року в місті Черкаси зафіксовано більше 20 випадків шахрайств пов’язаних з обміном гривні. Жертвами аферистів стали літні люди, яким було завдано збитків на суму близько 1 000 000 гривень.

Про це повідомляє прес-служба ГУНП в Черкаській області.

До Черкаського відділу поліції надійшло ряд звернень від пенсіонерів міста про шахрайські дії стосовно них. Як з’ясували правоохоронці шахраї - дві жінки, невисокого зросту, віком приблизно 35-40 років діяли за схожою схемою – перестрівали на вулиці потерпілих, представилися соціальними працівниками, пропонували матеріальну допомогу. Потім розповідали видуману легенду, що керівництвом держави прийнято рішення про обмін українських гривень на гривні нового зразка та пропонували пенсіонерам показати, які саме купюри потребують обміну. Потерпілі, не перевіряючи документів візитерів, без остраху впускали їх до себе додому, діставали збереження зі своїх схованок та надали їх жінкам для перепису серії і номеру кожної купюри. Після чого жінки повертали кошти пенсіонерам і слідкували, куди вони їх покладуть. Після чого одна із жінок заводила якусь розмову, а тим часом інша непомітно викрадала кошти, після чого зловмисниці ввічливо прощалися і йшли.

Слідчим відділом Черкаського відділу поліції відкрито ряд кримінальних провадження за частинами 2 та 3 статті 190 (Шахрайство) Кримінального кодексу України. За таке правопорушення зловмисникам загрожує від трьох до восьми років позбавлення волі.

За припущенням поліцейських, аферисти можуть пересуватися автомобілем. Діють серед білого дня по будням. Можливо, вони приїжджі та винаймають квартиру в місті. Шановні громадяни, якщо хтось з вас бачив жінок, зображених на відео або знає їх місце знаходження, просимо повідомити дану інформацію за телефонами «102», (0472)37-35-77, або за адресою Черкаського відділу поліції ГУПН: міста Черкаси, вул. Пастерівська, 104.

Будьте уважні та обережні! Не довіряйте сумнівним «добродіям» та незрозумілим пропозиціям. Перед тим, як вступати у діалог з громадянами, які представляються працівниками соціальних служб, благодійних фондів, потрібно переконатися у правдивості їхніх слів та вимагати показати документ, що засвідчує їхню особу. Пам’ятайте, жодні грошові реформи на даний час в Україні не проводяться, жодних заходів по вилученню або обміну грошових купюр не здійснюється. Вберегтися від шахраїв допоможе лише власна пильність і обережність.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору