У Черкасах розробляють стратегію, як обходитися без коштів глобального фонду

17 листопада 2015, 06:34

acid1

У Черкасах відбулася нарада щодо розробки концепції переходу на бюджетне фінансування програм профілактики щодо ВІЛ/СНІД на 2015-2018 років. У ній взяли участь як чиновники у галузі охорони здоров’я та соціальної політики, так і представники громадських організацій.

Про це повідомляє прес-служба ЧОВ ВБО «Всеукраїнська мережа ЛЖВ».

Під час наради було не тільки обговорено саму стратегію, а й створено робочу групу з її доопрацювання. Документ відправили доопрацьовувати у профільні департаменти. Стратегія перехідного періоду необхідна Черкаській області у зв’язку зі скороченням фінансування з боку Глобального Фонду для боротьби із СНІДом, туберкульозом та малярією. Стратегія визначає основні напрями реалізації державної політики із забезпечення доступу представників груп підвищеного ризику щодо інфікування ВІЛ до профілактичних послуг в рамках реалізації Обласної цільової соціальної програми протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу на 2015-2018 роки.

- Сьогодні вже існує досвід отримання фінансування неурядовими організаціями сфери ВІЛ/СНІД з місцевого та обласного бюджетів, позитивний досвід Черкас із впровадження соціального замовлення, є підтримка та розуміння влади щодо необхідності розробки концепції переходу на бюджетне фінансування програм профілактики щодо ВІЛ/СНІД для уразливих груп населення, які реалізуються недержавними організаціями, є досвід плідної співпраці та партнерської взаємодії між неурядовими організаціями та державними структурами. Тому є куди рухатися. Але разом із тим, є й негативний досвід довготривалого затвердження регіональної програми по ВІЛ/СНІДу – така ж участь може чекати і цю стратегію. Ми продовжуватимемо лобіювати це питання, – говорить одна з учасниць наради, голова правління ЧОВ ВБО «Всеукраїнська мережа ЛЖВ» Олена Стрижак.

На шляху зменшення темпів епідемії ВІЛ/СНІДу на території Черкаської області в останні роки досягнуто певних успіхів. Завдяки профілактичним втручанням серед груп підвищеного ризику, перш за все, серед споживачів ін’єкційних наркотиків, які протягом тривалого часу були рушійною силою епідемії, досягнуто зниження і певна стабілізація захворюваності на ВІЛ-інфекцію. Цей показник (2012-2014рр.) становить 37,2 – 36,0 – 48,5 на 100 тисяч населення, при тому, що середній по Україні складає відповідно 45,6 – 47,6 – 44,8.

Проект здійснюється за підтримки БО "Світло надії" та ВБО "Всеукраїнська мережа ЛЖВ".

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору