У Черкасах радилися, як допомогти воїнам АТО адаптуватися у мирному житті (відео)

31 березня 2017, 17:42

«Синдром АТО» - цей термін посттравматичного розладу у військовослужбовців психологи почали використовувати два роки тому. Учасники гібридної війни із східним сусідом ще довгий час після повернення додому носять психологічний тягар. Як його позбутися та адаптуватися у мирному житті вирішували лікарі, науковці, волонтери, які зібралися за круглим столом у Черкаському обласному військовому госпіталі для інвалідів війни, інформує "ЧСН".

Черкасець Артур Ламбадиц другий тиждень лікує у госпіталі хвору спину. Із зони АТО 49-річний чоловік повернувся понівечений фізично та морально. Втім, замість підтримки від земляків, часто вислуховує образи й неповагу.

Психологічної допомоги та підтримки бійці АТО потребують протягом усього життя. Лікарі не даремно б’ють на сполох: пережите в зоні АТО може боляче вдарити не тільки по сім’ям учасників бойових дій, але і по всьому суспільству.

Люди, які пережили великий стрес, повертаючись з війни, переоцінюють життя. Просто проконсультувати недостатньо, розповідає психотерапевт Ігор Озерянський. Нині в кожному районі Черкащини є фахівці, які можуть надати кваліфіковану допомогу, їм лише потрібна допомога на місцях.

Необхідно розробити програму, яка б враховувала всі потреби учасників АТО, впевнений голова центру допомоги учасникам АТО Олександр Тимошенко. Він впевнений, що вчасна допомога убереже від психологічних та фізичних ускладнень в майбутньому.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору