У Черкасах пройде всеукраїнський симпозіум з проблем аграрної історії

07 листопада 2017, 13:47

У рамках відзначення 100-річчя Української національної революції 1917–1921 років 9 листопада в Черкасах відбудеться 11-й Всеукраїнський симпозіум з проблем аграрної історії. Організаторами форуму виступають Інститут історії України Національної академії наук України, Черкаський національний університет ім. Богдана Хмельницького та громадське об’єднання дослідників історії селянства і сільського господарства Черкаської області – Наукове товариство істориків-аграрників, інформує "Черкаський край".

Проведення симпозіумів з історико-аграрних проблем вже має сталу традицію. Перший такий симпозіум відбувся в 1996 році на базі Уманського державного аграрного університету з ініціативи групи вчених-істориків і соціологів Києва, Черкас та Умані. Наступні наукові форуми з проблем аграрної історії проходили у стінах Черкаського національного університету ім. Богдана Хмельницького. Організаційне забезпечення здійснювали історичний факультет (нині – навчально-науковий інститут історії і філософії) Черкаського національного університету, передусім кафедра археології та спеціальних галузей історичної науки, а також Наукове товариство істориків-аграрників. Матеріали симпозіумів публікуються у спеціалізованому науковому виданні з історії селянства та сільського господарства – збірнику наукових праць «Український селянин», який виходить з 2000 року.

У роботі нинішнього 11-го Всеукраїнського симпозіуму з аграрної історії візьмуть участь понад 80 вчених-гуманітаріїв з науково-освітніх установ Черкас, Умані, Києва, Полтави, Дніпра, Харкова, Кременчука, Ізмаїлу, Чигирина, Мелітополя. Симпозіум представлений також і польськими науковцями, професорами історії Опольської політехніки та Університету Марії Кюрі-Склодовської у Любліні. На симпозіум також запрошений господарський актив АПК Черкащини.

Симпозіум з проблем аграрної історії присвячений 100-річчю Української революції 1917–1921 років. Вчені аналізуватимуть значення вікопомної події в житті українського народу, наслідки революції для подальшого історичного поступу України. Предметом розгляду буде участь селянства у революційних процесах, аграрна політика революційної влади, господарське становище країни в умовах революції, соціокультурні тенденції революційної епохи в українському селі.

Великий інтерес учасників симпозіуму прикутий до соціального розвитку та модернізаційних процесів ХІХ – початку ХХ ст., які сформували передумови революційного вибуху 1917-го року. Радянський період, що заступив добу революції, також знайде відображення у виступах науковців, які охопили питання соціальної активності селянства, репресивної політики тоталітарної держави, культури та господарського життя.

Чимало уваги буде присвячено сучасному стану сільського господарства та соціальному розвитку села. Економіка та економічна політика, реальні умови ведення економічної діяльності, соціокультурний контекст господарювання стануть предметом аналізу учасників симпозіуму.

Вперше в історії симпозіумів розглядатимуться теоретико-філософські аспекти вивчення аграрної історії, закономірності, поняття і категорії, які покликані бути інструментом в осягненні складного світу селянського життя та господарської діяльності на землі.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору