У Черкасах планують переглянути місцеві податки й збори на 2018 рік

21 червня 2017, 18:08

На території Черкас у наступному році можуть діяти нові розміри ставок місцевих податків і зборів. Наразі триває обговорення документу, який це регламентує. Депутати мають ухвалити його до 1 липня. Учора, 20 червня, фахівці департаменту фінансової політики презентували напрацьовані пропозиції в колі міських обранців, бізнесу та громадськості.

Як розповіла директор департаменту Наталія Джуган, відкориговані розміри ставок місцевих податків і зборів, згідно з вимогами законодавства, слід затвердити за шість місяців до початку нового бюджетного року. За її словами, така необхідність викликана змінами в Податковому кодексі України та в державному бюджеті.

– Цього, 2017-ого року, ми не змінювали наші місцеві податки й збори, не приводили їх у відповідність до законодавчих змін, оскільки тривали судові засідання із приводу попередніх наших рішень. Зокрема, в частині порядку їх розгляду й прийняття, – розповіла Наталія Володимирівна. – Наразі ж у нас є експертиза проекту рішення Антимонопольного комітету та висновки регуляторної служби. Загалом ми фактично нічого не підвищуємо. Навіть якщо ставки у нас і змінюються,то це через те, що падають коефіцієнти нормативно-правової оцінки землі.

У Черкасах нині збирають такі місцеві податки – єдиний податок та податок на майно, який, у свою чергу, складається з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, транспортного податку та плати за землю. Водночас, до бюджету сплачують ще й туристичний збір і планують запровадити збір за місця для паркування транспортних засобів.

Транспортний податок, як і раніше, сплачуватимуть власники легкових автомобілів, якимне більше п’яти років. При цьому оподатковуватимуть ті, вартість яких перевищує 375 розмірів від мінімальної заробітної плати. Ставку цього податку пропонують зробити фіксованою в розмірі 25 тис. грн із авто.

Податок на нерухоме майно відмінне від земельної ділянки хочуть зменшити до 0,5 відсотків від мінімальної заробітної плати за метр квадратний. У Черкасах від сплати цього податку звільняються власники об’єктів нежитлової нерухомості некомерційного призначення у межах присадибних ділянок, учасники АТО, члени їхніх сімей на період служби, захисні споруди, а ще – власники квартир площею до 80 кв. м., будинків – 220 кв. м. та для різних типів нерухомості – до 300 кв. м.

Розмір туристичного збору становитиме, як і в минулі роки, 1 відсоток від вартості проживання.

Ставку збору за місця для паркування транспорту в департаменті пропонують затвердити на рівні 0,075 %.

Єдиний податок для підприємців 1 групи становитиме 10 відсотків від прожиткового мінімуму, а для другої групи – пропонують затвердити на рівні 20 % від мінімальної заробітної плати. Утім, під час обговорення депутати вийшли із ініціативою зменшити його до 15 %.

Ставку земельного податку планують залишити на рівні поточного року, а це – 1 відсоток та диференціювати її за певними категоріями земель від 0,3 до 3%.

Орендна плата на землю не перевищуватиме 12% від нормативно-грошової оцінки. Натомість її мінімальний розмір, зазначають фахівці, не може бути меншою розміру земельного податку, встановленого для відповідної категорії земельних ділянок на відповідній території.

На нинішньому рівні в 2018 пропонують лишити й відсоток орендної плати за землю для ділянок під тимчасовими спорудами для провадження комерційної діяльності (а це – 10 %), які використовуються як АЗС (6 %), наданих для ігорного бізнесу (12 %) та для ділянок, які були надані для гаражного будівництва кооперативам (1 %).

Натомість новим проектом рішення хочуть змінити розмір орендної плати із 6 до 12 % для земельних ділянок, де розміщуватимуть і експлуатуватимуть будівлі й споруд автомобільного транспорту та дорожнього господарства, із 3 до 9 % – для ділянок, призначених для будівництва та обслуговування інших будівель громадської забудови. Такий же відсоток оренди у 2018 році хочуть затвердити й для ділянок, які визначені для будівництва та обслуговування об'єктів рекреаційного призначення, які надані для комерційної діяльності. А для землі, які використовуватимуть для розміщення та експлуатації будівель і споруд автомобільного транспорту та дорожнього господарства, для розміщення та експлуатації будівель і споруд додаткових транспортних послуг та допоміжних операцій та як станції технічного обслуговування автомобілів СТО та мийки транспорту плату збільшать із трьох до 6 відсотків.

За результатами обговорення, попри окремі непорозуміння, цей проект рішення вирішили винести на розгляд однієї з найближчих сесій.

Більш детально із матеріалами про розмір місцевих податків і зборів можна ознайомитися за посиланням: http://rada.cherkasy.ua/ua/files.php?s=33&s1=368&s2=458.

За повідомленням прес-служби Черкаської міської ради.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору