У Черкасах на диспансерному обліку перебуває 9590 онкологічних хворих

04 лютого 2017, 09:01

79006

Від онкологічних захворювань у світі щороку помирає 837 тисяч чоловік, більше того – ще майже 4 мільйонів реєструється нових випадків. Відтак, 4 лютого проголошений Всесвітнім днем боротьби з онкологічними захворюваннями. Основна мета цього дня – вкотре привернути увагу людей на рак, як одне із найстрашніших захворювань людства. Тільки обізнаністю людей про це захворювання, причини його виникнення, методи запобігання та лікування можна досягти хороших результатів у боротьбі з недугом.

Статистика свідчить: упродовж останніх 100 років за рівнем захворюваності й смертності онкопатологія перемістилася з десятого місця на друге, трохи поступаючись лише хворобам серцево-судинної системи. Захворюваність на рак зростає на всій планеті. Так, порівняно з 1950-м роком вона зросла більш ніж на 50%, при цьому рак легень і товстої кишки в чоловіків – на 65%.

В Україні щорічно виявляється понад 160 тисяч нових випадків злоякісних новоутворень, більше 80 тисяч наших співвітчизників помирає від раку (35% померлих – особи працездатного віку). Наша держава посідає друге місце за темпами поширення раку в Європі. За останні 5 років (з 2010 по 2014) рівень захворюваності на рак тут зріс із 341,5 до 355,5 випадків на 100 тисяч населення.

Як інформує міський інформаційно-аналітичний центр медичної статистики та здоров’я, станом на 1 січня 2017 року в Черкасах на диспансерному обліку перебуває 9590 онкологічних хворих (2015 р. – 9137). Рівень захворюваності на 10 тисяч населення складає 38,36 (2015 р. – 37,25). Зросла смертність від злоякісних новоутворень: у 2016 р. померло – 545 осіб, у 2015 – 518.

Провідними в структурі онкологічної захворюваності залишаються рак молочної залози, рак шкіри, легень, шлунка, які складають найбільшу питому вагу у візуальній занедбаності.

Найбільше занепокоєння викликає той факт, що рак вражає людей більш молодого віку. Існує більш ніж 100 видів раку. Понад 70% всіх випадків захворювань на рак фіксуються у країнах з низьким або середнім рівнем доходів.
Основні фактори ризику раку:

- куріння: 60% – випадків раку, спричинених споживанням тютюну,
- надлишкова вага, фізична інертність;
- споживання алкоголю,
- інфекція папілома вірусу людини, яка передається статевим шляхом,
- вплив канцерогенів на робочому місці.

При ранній діагностиці та відповідному лікуванні третина ракових захворювань успішно виліковується.

30% всіх захворювань на рак можна попередити за умов утримання від паління тютюну, помірного вживання алкоголю, дотримання здорового харчування, занять спортом та профілактиці інфекцій, що зумовлюють рак.

Вакцинація від вірусу папіломи людини (ВПЛ) дівчаток-підлітків старше 12 років до початку статевого життя є фактично єдиним засобом попередження онкологічного захворювання – раку шийки матки.

Черкаські медики звертаються до жителів міста з тим, аби вживати заходи для зменшення ризику виникнення онкологічних захворювань. Зокрема, раз на рік проходити профілактичні огляди, флюорографію, ендоскопічні дослідження та інше).

«Вчасно діагностований рак виліковний у більшості випадків. Пам’ятайте: наше здоров’я наполовину залежить від того, який спосіб життя ми обираємо!», – наголошують фахівці центру медичної статистики та здоров’я.

За інформацією Черкаської міської ради

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору