У Черкасах можуть з’явитися вулиці Генерала Момота та Героїв Майдану

18 липня 2014, 23:35

Саме за такі рішення одноголосно проголосували члени комісії з питань найменування вулиць, провулків, проспектів, площ, парків, скверів, мостів, інших споруд, розташованих на території міста, та встановлення пам’ятних знаків, меморіальних дошок у місті Черкаси (топонімічної комісії), інформує прес-служба МВК.

Іменем легендарного прикордонника, що загинув на Сході України – Ігоря Момота, пропонують назвати вулицю Луначарського. Це виглядає доречним із тих міркувань, що саме цією вулицею тоді ще полковник їздив щодня на роботу, а селище Оршанець, де розташований Навчальний центр державної прикордонної служби, за статусом входить до складу міста. Депутат міської ради Руслан Зоря, який теж був присутнім на засіданні, як представник мешканців «Луначарки», розповів про інші можливості щодо увіковічення пам’яті прикордонників та всіх загиблих в зоні АТО: до вулиці Луначарського прилягає зелена алея, де в майбутньому може розташуватися цілий меморіал пам’яті загиблих Героїв.

Щодо вулиці Героїв Майдану, то члени комісії одноголосно зійшлися на тому, щоб цю назву носила одна з найбільших магістралей міста – вулиця Петровського.

Відклали до наступного розгляду питання перейменування вулиці Леніна , адже від мешканців міста надійшло звернення щодо перейменування її у вулицю Небесної сотні, а депутат міської ради минулого скликання Святослав Вовкодав звернувся з пропозицією назвати її Свято-Макаріївська (частинка мощей преподобного мученика Макарія зберігається у Свято-Михайлівському соборі, що розташований якраз на вулиці Леніна).

Тож члени комісії запропонували на наступне обговорення щодо цього питання залучити ширше коло запрошених – і громадян міста, і представників православної громади УПЦ (МП).

Слушну пропозицію висловив відомий історик Михайло Сиволап, який має в комісії право дорадчого голосу – на сьогодні треба максимально зберегти центр Черкас, відновивши історичні назви вулиць. Як приклад, він навів Київ, де також перейменовують вулиці відповідно до вимог часу, при цьому зберігаючи вулиці з історичними назвами – Різницька, Рейтарська та інші.

До того ж, за словами пана Михайла, в Черкасах є десятки вулиць та провулків, назви яких не мають ані історичної доцільності, ані місцевої «прив’язки» – провулок Павлика Морозова, вулиці Постишева, Ярослава Галана…

Щоправда, рішення топонімічної комісії мають рекомендаційний характер – вони проходять процедуру громадських слухань, потому їх розглядає виконавчий комітет та сесія міської ради.

Насамкінкець, члени комісії обговорили робочі питання, адже майже півроку комісія працює без голови (згідно Положення, цю посаду має обіймати керуючий справами), а частина членів комісії з тих чи інших причин вже не може виконувати свої обов’язки. Так, вийти зі складу комісії виявили бажання присутні на засіданні О. Куклін, І. Гретченко, В. Мельниченко, В. Страшевич… Тож комісія вирішила звернутися до міського голови та міської ради з проханням внести зміни до її складу та затвердити новий склад комісії.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору