У Черкасах крадій заснув у морзі

03 серпня 2016, 14:25

32cba9d5e1afedb46c47fa30f684447b_L

Різні курйозні ситуації і випадки трапляються в кримінальному світі. Диву даєшся фантазії, а також безглуздості дій крадіїв. В даному випадку заробити на кольоровому металі, добутому з деталі, знятій у ліфті, вирішив черкащанин. А вирушив за нею не в багатоповерховий будинок, а до моргу, пише Вечірка.

Ішов на справу зі спецзасобами

У неділю, близько 0.50 зупинився ліфт у морзі КЗ «Третя міська лікарня швидкої медичної допомоги».

- У нас така система, що тіла з лікарні до моргу подають через підземний перехід, а звідти ліфтом їх піднімають уже на перший поверх моргу. Викликали аварійну службу «Черкасиліфт», які й застали біля ліфту чоловіка, який спав. Крадій був п’яний, – розповів головлікар Третьої міської лікарні Олександр Федорук.

Як повідомив головний інженер «Черкасиліфту» Микола Стрижак, невідомого чоловіка виявили електромеханіки ліфтової аварійної служби. Вони викликали поліцію, яка прибула за десять хвилин. Представники поліції затримали невідомого чоловіка, а також забрали з собою демонтовані деталі ліфтового обладнання як речові докази. Чоловік викрав електронне обладнання станції керування ліфтом.

Приміщення моргу, за словами Олександра Федорука, знаходиться поодаль від основних лікувальних приміщень, є сходи з вулиці, якими можна піднятися нагору. За технікою безпеки їх не мають права знімати. Грабіжник ними й скористався, аби піднятися на дах, а з нього дістатися всередину моргу.

Працівник моргу говорить, що грабіжник потрапив до приміщення саме з шахти.

- Виходячи з того, який спеціальний інструмент знаходився у крадія, напрошується висновок, що ця особа застосовувала цей інструмент при викраденні обладнання ліфтів у житлових будинках по вул. Нижня Горова, 71 (третій під’їзд), вул. Гоголя, 375 (2-й під’їзд), вул. Пушкіна, 39 (4-й під’їзд), вул. Надпільна, 241 (2-й під’їзд), вул. Хрещатик, 130 (5-й під’їзд). На відновлення роботи цих розкрадених ліфтів було витрачено 42335 грн, – аналізує директор ПП «Спеціалізовано-ремонтно-будівельне підприємство «Черкасиліфт» Петро Сороколєт.

Підприємство «Черкасиліфт» просить посприяти в розслідуванні та розкритті цього злочину відділ внутрішніх справ та результат розслідування довести до керівників комунальних підприємств Придніпровської та Соснівської служби утримання будинків.

До речі, ліфт із моменту введення в експлуатацію, 1978 року, Третьої міської лікарні ніхто не запускав, і тільки за керівництва Олександра Федорука його було відремонтовано й 2005 року запущено.

Крадіжки в ліфтах трапляються регулярно. Але щоб обікрасти ліфт моргу… Співробітниця моргу Валентина говорить, що крадуть ритуальний товар, це не в новинку, але щоб обікрали ліфт – таке вперше.

Минулого року у кількох багатоповерхівках було викрадено шість котушок електромагнітних гальм, збиток від чого склав 9000 грн. За словами Миколи Стрижака, цінні вони тим, що з однієї котушки можна добути 5 кг міді, здавши яку отримаєш 470 грн.

- Також крали кабель диспетчерського зв’язку, – розповідає Микола Стрижак. – Минулоріч зареєстровано п’ять таких випадків. Сума збитків становить майже 20000 грн. Кабель дорогий, крадії обпалюють його і здають як мідь. Виручка залежать від метражу кабелю. Колись крали 10-кілограмові буферні пружини з приямків ліфтів. Цього року, крім крадіжки в морзі, було викрадено котушку по бул. Шевченка, 399/1 та два кабелі по вул. Пастерівська, 11 та 30 років Перемоги, 60.

- Звертаємося до власників житлових будинків, СУБів, ЖБК, ОСББ та до мешканців бути пильними щодо проникнення сторонніх осіб з метою збереження ліфтового обладнання, - закликав Микола Стрижак.

Повертаються лихі 90-ті?

За словами Олександра Федорука, за останні півроку крадіжки в лікарні зросли в рази. Така ж ситуація спостерігалась в 1990-х і 2000 – них роках.

- Потім стало спокійніше. Відверто сказати, ми навіть розслабилися в цьому напрямку, а зараз у лікарні ми посилено займаємося охороною об’єктів: ставимо, де можливо, двері, всередині лікарні встановлено відеоспостереження.

Керівництво лікарні вже думає про встановлення зовнішньої системи відеоспостереження.

За словами Олександра Федорука, в 1990-их роках було дуже багато крадіжок, тож на дверях до всіх відділень у лікарні стояли грати.  З часом, коли стало спокійніше, їх зняли.

Є грабіжники, говорить головлікар, які спеціалізується на крадіжках суто з лікувальних закладів. Ці злодії легко входять у контакт, і такі віртуози, що за спиною жертви можуть скоїти крадіжку

У день крадіжки в морзі у лікарні були спроби викрасти електромотори в підвалі.

Найрезонанснішою головлікар називає минулорічну крадіжку до десятка  комп’ютерів із аналітичного відділу закладу. Прикро, що маючи запис із камери відеоспостереження, на якому засвітився крадій, до сьогодні злодія не ідентифікували, а відповідно, не покарали.

Пригадав Олександр Федорук і крадіжку з палати, яку здійснила колишня пацієнтка. Жінка виписалась, але згодом повернулась і обчистила своїх сусідок. Винесла мобільні телефони, гаманці, косметички і навіть ковдру. Одна з потерпілих по відеозапису впізнала в руках крадійки свою косметичку і свою ж сусідку.

- Ми зателефонували їй і запропонували повернути всі речі власникам, інакше ми повідомляємо про інцидент в поліцію. За півгодини всі речі вже були у власниць, - розповів Олександр Федорук.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору