У Черкасах інвалід виграв суд проти перевізника (відео)

12 березня 2016, 22:40

Черкащанин Володимир Райченко, інвалід І групи по зору, виграв суд у приватного перевізника. Двічі кондуктор відмовила чоловікові у безоплатному проїзді та ще й словесно ображала. Після кількамісячного розгляду справи, суд зобов’язав перевізника відшкодувати інвалідові І групи по зору матеріальну та моральну шкоду. Хоча підприємство з рішенням не погоджується і вже подало апеляційну скаргу, повідомляє "Радіо Свобода".

- Ти бачиш, яке воно? Саме їде даром та ще й жінку везе, - так Володимир Райченко згадує дві поїздки у 4 маршрутці.

Першого разу кондукторка вимагала від інваліда І групи по зору оплатити проїзд за себе та супроводжувача. А через кілька днів узагалі не пускала чоловіка в автобус та ще й ображала.

- Я все-таки зайшов до салону, мене супроводжувачка посадила. І тут, як кажуть, почалося. Ну кондуктор почала погрожувати: «Та я тебе на другий раз…». Кажу, ну чого ви псуєте собі нерви і мені. Давайте якось спокійно розберемся», - розповідає Володимир.

Після інциденту чоловік спробував порозумітися із перевізником, який обслуговує маршрут. Просив відновити безкоштовний проїзд для інвалідів по зору. На що отримав відмову. Бо міська влада тоді не компенсувала збитків від перевезення пільговиків.

Як вихід підприємство запропонувало людям з інвалідністю з десяток квитків на безкоштовні поїздки.

- 5-8 квитків нашу первинну організацію інвалідів по зору не задовольнить. Тому що у нас сотні інвалідів. Щоби там перевізник не говорила, це вона хотіла мені та ще кільком інвалідам, які можуть за себе постояти, щоб ми мовчали. Але 10 квитків питання не вирішує, - каже Володимир Райченко.

Коли із перевізником не порозумівся – звернувся по безоплатну правову допомогу. Із наданим адвокатом подав на підприємство до суду. Просив відшкодувати 10 тисяч моральної шкоди та 6 гривень за оплату квитків.

- Суд першої інстанції частково задовольнив позовні вимоги Райченка. У повному обсязі розмір матеріальної шкоди у вартості проїзду, тобто це 6 гривень за квитки. І частково задовольнив розмір моральної шкоди у розмірі 1 тисячі гривень, - коментує директор Черкаського центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги Станіслав Скіць.

Перевізник із таким рішенням не погодився. І вже подав апеляцію. Хоча нетолерантне ставлення кондукторки до пасажира визнає.

«Якщо вже і стався такий прикрий випадок, по-перше, я прошу вибачення від себе особисто людині, яку образили. Так само було і в ситуації з Райченком. По-друге, кондуктора ми спочатку відсторонили від роботи, а тоді звільнили, - зауважує директор ПАТ «Черкаське АТП 17127» Олена Куниця.

Директорка каже, що кілька років підприємство перевозило пільговиків за власний кошт. Без відшкодувань з бюджету. Хоча держава на це гроші виділяла. Та міська влада спрямовувала їх лише тролейбусникам.

- Тоді в ЗМІ, в інтернет-виданнях піднімалися питання, що перевізники відмовляються перевозити людей. І ми зверталися до них неодноразово, щоб вони перестали шантажувати владу. Ми зустрілися і дали слово, що ми ці кошти виділимо. Що ми і зробили, - пригадує  тодішній секретар міської ради Олександр Радуцький.

Зокрема, це підприємство, за словами політика, отримало близько 200 тисяч гривень. Але вже після інциденту з Володимиром Радченком.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору