сьогодні

20:20

У Черкасах диво-восьминіжки допомагають лікарям виходжувати недоношених малюків (відео)

djcmvbys;rb

У Черкасах диво-восьминіжки допомагають лікарям виходжувати недоношених малюків. Щупальце плетеної іграшки нагадує пуповину і маля, тримаючись за нього, почувається захищеним, не вириває зонди і катетери, швидше набирає вагу, повідомляють  „Факти”, ICTV.

Яскраві восьминіжки – перші іграшки в житті «поспішайок» – малюків, які передчасно з’явилися на світ. Забавки справжні обереги – крім естетичного – мають психологічний і терапевтичний ефект.

Євгенчику – лише одинадцять днів. Він народився передчасно. Нині малюка виходжують лікарі, мама поряд у палаті, а в кювезі з хлопчиком перший товариш – восьминіжка. Маля уві сні його обіймає.

– Мені її принесли, сказали, що хороша іграшка, допомагає розвитку дитинки, – розповідає породілля Тетяна.

Яскраві іграшки-восьминіжки допомагають новонародженим адаптуватися. Несвідомо рухаючи ручками, немовля може висмикнути життєво необхідні зонди чи катетери, шукаючи контакту з мамою. Тримаючи в руках щупальце восьминіжки, що нагадує пуповину, дитина заспокоюється, кажуть лікарі. Іграшку пропонують малюкам вагою до півтора кілограма.

– Коли дитина хапається за цю іграшку, в пальчиках відбувається тактильна стимуляція. А так як пальчики відображають всі наші внутрішні органи, таким чином відбувається стимуляція усіх внутрішніх органів. Я думаю, діти дійсно швидше виписуються в нас, дякуючи цим восьминіжкам, – зауважує завідуюча відділенням новонароджених та недоношених дітей Черкаської обласної дитячої лікарні  Наталя Русіна.

Різнобарвних помічників у цьому відділенні використовують уже два роки, їх постачають волонтери. Яна в проекті рік. За цей час сплела майже 70 іграшок.

– На одну восьминіжку, якщо не відволікатися, йде десь чотири години, коли більше, коли менше, – говорить волонтер Яна і згадує, як долучилася до проекту: – Побачила відео малесеньких діток, які тримають цих восьминіжок, дуже-дуже шкода їх стало – і вирішила допомогти.

Черкаські волонтери зробили понад двісті таких іграшок – їх дарують Адресно діткам і лікарням не лише Черкас, а й інших міст. Проект в Україні з’явився два роки тому. А «народився» – в Данії. Там жінка, яка передчасно народила немовля, сплела в лікарні восьминіжку і поклала біля маляти. Ефект зацікавив лікарів і ідея поширилася світом. Тепер у багатьох країнах волонтери плетуть і дарують «поспішайкам» їхні перші обереги, аби крихітки швидше набирали вагу та одужували.

  
Коментарі - 0

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*


*

* Модератор має право без попередження та додаткових пояснень видаляти коментарі, які не відповідають ПРАВИЛАМ сайту.

КАЖУТЬ ЩО...
СОЦ. МЕРЕЖІ
Читайте нас на Facebook

AVTOsale.ua-всі пропозиції з продажу авто Вашого міста.
Слідкуйте за свіжими новинами в Україні на UKR.NET
Афіша всіх фільмів в кіно на KINOafisha.ua.
Погоду в Черкасах на тиждень дивись на Sinoptik.ua.