сьогодні

09:10

У Черкасах дістатися до багатьох органів влади можна тільки маючи здорові ноги, – волонтери

e3a30708f426fc07da31c206d97457a9

Маломобільні групи населення (люди на візках, милицях, з дитячими візочками та вагітні на пізніх термінах, літні та хворі особи) в Черкасах практично позбавлені можливості безперешкодно діставатися багатьох органів влади.

Такий висновок зробили активісти правозахисної групи «Волонтер Черкащини» й працівники приймальні Української Гельсінської групи з прав людини в Черкаській області, про що вони повідомили «Прочерку».

– Невстановлення пандусів, кнопок виклику працівників є проявом дискримінації людей, – наголошує активіст «Волонтеру Черкащини» Тарас Щербатюк.

Про необхідність забезпечення рівного доступу до органів влади всіх громадян України – незалежно від того, мають вони здорові ноги чи ні, розмови в Черкасах ведуться роками. Проте, як учергове з’ясовується, навіть там, де є пандуси, вони часто зроблені формально й для практичного використання не годяться (наприклад, будівельним нормам не відповідає кут нахилу пандуса). Доступність до приміщень суду, виконавчої служби, відділів поліції людям з інвалідністю обмежена. Аналогічна ситуація в магазинах, аптеках, громадському транспорті, закладах освіти й навіть іноді в лікувальних закладах.

– Майже в усіх будівлях, де надаються адміністративні послуги населенню, пандуси є, – зазначив громадський активіст Микола Добровольський. – Але потрапити у споруду – цього недостатньо. Навіть у приміщенні міської ради ліфт не зупиняється на другому поверсі, а там, як відомо, – кабінет міського голови, його заступників (зокрема, Геннадія Шевченка, який займається проблемами людей з вадами здоров’я), приміщення, де відбуваються різні засідання міських органів влади.

8b54f71f608b8f5cb0880fccabe360f6

 

Бордюри майже скрізь по місту занадто високі, а тротуари – в неналежному стані.

Як зазначили громадські активісти, в Черкасах проводиться робота щодо усунення таких вад і недоречностей, але просування вперед залишається дуже кволим.

Активісти планують продовжити вивчення того, як рівне право доступу в громадські місця здійснюється в містах та районах Черкащини.

  
Коментарі - 0

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*


*

* Модератор має право без попередження та додаткових пояснень видаляти коментарі, які не відповідають ПРАВИЛАМ сайту.

КАЖУТЬ ЩО...
Олег
Олег
Заправку під Золотоношею пограбували особи з символікою громадської організації, – прокуратура (фото)
СОЦ. МЕРЕЖІ
Читайте нас на Facebook

AVTOsale.ua-всі пропозиції з продажу авто Вашого міста.
Слідкуйте за свіжими новинами в Україні на UKR.NET
Афіша всіх фільмів в кіно на KINOafisha.ua.
Погоду в Черкасах на тиждень дивись на Sinoptik.ua.