У Черкасах американці розповіли про альтернативу алкоголю, умовність кордонів та чудове місто на Дніпрі

16 липня 2018, 16:42

У Черкасах з 9 по 15 липня тривав черговий фестиваль активної молоді Speak Out 2018. Проект відбувся в рамках студентського руху Campus Ukraine та зібрав у Черкасах студентство з 23 міст України, волонтерів зі США та нашої країни, а також небайдужу місцеву молодь. Підсумки цікавого заходу підбили сьогодні під час прес-конференції.

В англійському кемпі молодь мала покращувати свій рівень знань іноземної мови. Власне це було основою основ фестивалю Speak Out 2018. Загалом зважились на такий цікавий та дійсно благодатний експеримент близько 120 студентів. Третина з них — черкаська молодь. У ролі волонтерів з мовної практики виступили 30 молодих людей із Америки. Класи формувались за таким принципом, аби кожен учасник мав можливість вільно висловлюватись, щоб реально удосконалювати свою мовну англійську. Тому класи були невеличкі до 10 осіб в кожному з 13 навчальних класів. Таким чином протягом 6 годин студенти спілкувалися англійською з носіями, в дискусійних групах та часто просто індивідуально.

Крім суто вивчення англійської під час фесту діяв волонтерський кемп. Студенти долучились до футбольних турнірів серед черкаської молоді віком 15-25 років, а ще разом відвідали інтернат, 100 малозабезпечених сімей та родин учасників АТО. У межах проекту також відбулися опитування стосовно світогляду, в яких взяли участь 315 черкасців різного віку.

Надзвичайно цікавими вийшли й Вечори в Долині троянд, «Свято молоді», «Колір Фест», Американо-Українська вечірка з відкритим уроком для містян, вершковий батл та гала-концерт з учасниками „ Голос країни “. І вся ця купа заходів чудовим чином поєдналася з багатогранним Speak Out та стала чудовим його доповненням.

Черкащанка Аліна Рудик, яка є одним із організаторів студентського руху Campus Ukraine в Черкасах, розповіла, що всі розважальні заходи проходили без алкоголю. І це був важливий приклад гарного альтернативного відпочинку для молоді.

— Звісно містяни дивувалися, що таке взагалі можливо, і дуже це вітали, — коментує вона. — Ми хочемо змінювати реальність, в якій живемо. А зміни можливі лише за рахунок внутрішніх змін мислення.

Аліна Рудик зазначила, що місцевій владі також сподобався саме такий формат молодіжного спілкування, тому можливо наступний Speak Out знову відбудеться у Черкасах.

Один із українських учасників Speak Out Костянтин Шевченко розповів, про безумовну користь та продуктивність подібних заходів.

— Як хелпер в Advaced я зіткнувся з труднощами перекладу. Американці, наприклад, використовують не знайомі мені ідіоми. Тому я не лише допомагав, але й сам навчався в процесі. І переконався в перевагах такого неформального навчання.

А киянка Анастасія Шаталова спеціально приїхала до Черкас, аби удосконалити свою англійську. Розмовна англійська та волонтерська діяльність — дві необхідні складові для активної молоді, вважає вона. Між іншим, дівчина незабаром продовжуватиме навчання у Франції, а співбесіду проходила з професором саме англійською.

Американські гості вражені щирістю черкасців, нашим зеленим містом та дивовижно красивим Дніпром.

— У нас, в Америці, більше бетону та металу у містах, а у вас така краса! — діляться враженнями волонтери з США. — А ще нам дуже сподобалось знаходити друзів у ваших затишних кафешках. Зокрема, ми дуже добре проводили час у „Чашці “.

Щодо суто фестивальних справ, то волонтерка зі штату Джорджия Сміт МакКензі розповіла, як поступово налагоджувався зв’язок у спілкуванні.

— Спочатку студенти в моєму класі були сором’язливі. Вони боялися говорити англійською, хоча мають необхідний словниковий запас, — поділилася вона. — А вже за пару днів я побачила вражаючі зміни.

Колегу підтримує ще один волонтер зі штату Техас Девіс Паркер, який вважає, що саме дружня атмосфера фестивалю сприяла швидкому подоланню мовного бар’єру. До речі, Девіс вперше в Україні. До цього нашу країну відвідала вся його родина. Так, його батько брав участь у трьох подібних проектах до яких в різні роки долучав дружину та сестру Девіса.

— Врешті, й мене взяли з собою, і я тепер добре розумію ті емоції, які вирували у нашому сімейному колі, коли згадували про Україну, — коментує він.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору