У Черкасах 54 ОСББ цьогоріч отримали співфінансування з міського бюджету

09 листопада 2016, 07:05

осбб

Більше восьми мільйонів гривень цього року передбачено у міському бюджеті на підтримку об’єднань співвласників багатоквартирних будинків. З них майже шість мільйонів гривень з початку року вже отримали на виконання капітальних ремонтів та заходи з енергозбереження 54 черкаські ОСББ.

Ще шістьом об’єднанням співвласників багатоквартирних будинків найближчим часом виділять ще майже 323 тисячі гривень співфінансування з міського бюджету на здійснення зазначених робіт. Відповідні рішення сьогодні ухвалили члени виконавчого комітету на черговому засіданні.

Це – АВЖБ «Господар», ОСББ «Затишок 2005», ОСББ Героїв Дніпра 81», ОСББ «Гоголя, 206» та ОСББ «Горького 9».

Цьогоріч об’єднання багатоквартирних будинків Черкас отримують 50% співфінансування з міського бюджету на здійснення енергозберігаючих заходів (утеплення стін, заміна вікон та дверей, встановлення ІТП, приладів обліку ресурсів, модернізацію внутрішньобудинкових мереж та систем, улаштування енергоощадного освітлення для місць загального користування тощо), а також на роботи з капітального ремонту будинку.

Тоді як новоствореним ОСББ на їх перший капітальний ремонт у будинку, а також усім ОСББ на капітальний ремонт або заміну ліфтів міська влада фінансує 70% від загального обсягу робіт. І лише 30% платять мешканці.

– Це робиться для того, аби стимулювали черкасців брати відповідальність за своє житло. Адже сьогодні близько 97% житла у Черкасах приватизовано. До того ж більшість квартир люди отримали від держави безкоштовно. Аби утримувати будинки в належному стані, мешканцям варто об’єднуватись в ОСББ, і починати самостійно господарювати у своїх багатоповерхівках. На сьогодні в Черкасах обрали такий шлях вже 275 будинки, створивши у себе ОСББ, – наголосив секретар міськради Олександр Радуцький.

Заступник директора департаменту житлово-комунального комплексу Андрій Наумчук пояснив, що співфінансування з міського бюджету капремонтів ОСББ відбувається абсолютно демократично, на рівних умовах для всіх об’єднань. Таку фінансову підтримку може отримати будь-яке ОСББ, незалежно від часу його створення, кількості під’їздів чи квартир у будинку тощо. Головною умовою є наявність на їх рахунку необхідної для співфінансування суми, а також відповідних документів, які підтверджують кошторисну вартість запланованих робіт.

Рішення про співфінансування з міського бюджету вчора на засіданні виконавчого комітету Черкаської міської ради отримали такі ОСББ:

3_558

За інформацією прес-служби Черкаської міськради

Вгору