ЦВК достроково припинила повноваження всього складу Шполянської міської виборчої комісії

19 квітня 2017, 20:51

19 квітня відбулось чергове засідання Центральної виборчої комісії. Комісія розглянула окремі питання діяльності Шполянської міської виборчої комісії Шполянського району Черкаської області, повідомляє відділ взаємодії із засобами масової інформації Секретаріату Центральної виборчої комісії.

Вивчивши документи та пояснення, що надійшли до ЦВК, Комісія констатувала наявність систематичних порушень вказаною виборчою комісією вимог законодавства України під час прийняття рішень. Також Комісія звернула увагу на порушення в організації роботи та веденні діловодства цієї виборчої комісії, а також на порушення умов зберігання її печатки.

Відтак, Комісія визнала протиправною бездіяльність Шполянської міської виборчої комісії у зв'язку з неприйняттям у передбачений Законом України "Про місцеві вибори" строк рішень про реєстрацію офіційних спостерігачів від Всеукраїнської громадської організації "ПЕРЕДОВІ ПРАВОВІ ІНІЦІАТИВИ" та про затвердження текстів виборчих бюлетенів з виборів депутатів Шполянської міської ради для голосування у багатомандатному виборчому окрузі 30 квітня 2017 року та з виборів Шполянського міського голови для голосування в єдиному одномандатному виборчому окрузі 30 квітня 2017 року, скасувала постанову цієї комісії від 11 квітня 2017 року № 40 "Про розгляд листа Центральної виборчої комісії".

Окрім того, Комісія встановила факт систематичного порушення Шполянською міською виборчою комісією Закону України "Про місцеві вибори" та достроково припинила повноваження всього її складу.

При цьому, Шполянській районній виборчій комісії доручено довести до відома місцевих організацій політичних партій, про утворення депутатських фракцій яких оголошено на першій черговій сесії Верховної Ради України поточного скликання, а також зареєстрованих у встановленому законом порядку у відповідній адміністративно-територіальній одиниці місцевих організацій політичних партій, які мають право подання кандидатур до складу Шполянської міської виборчої комісії, про можливість подання до неї до 24 години 21 квітня 2017 року включно нових кандидатур для включення до складу зазначеної міської виборчої комісії. Також Шполянську районну виборчу комісію зобов'язано до 22 квітня 2017 року включно сформувати новий склад Шполянської міської виборчої комісії.

Комісія звернула увагу нового складу Шполянської міської виборчої комісії після його сформування на необхідність неухильного дотримання вимог законодавства України.

Також Комісія зобов'язала вказану виборчу комісію після сформування її нового складу не пізніше 24 квітня 2017 року розглянути питання про скасування реєстрації кандидатів на посаду Шполянського міського голови Баштан Л.М. та Мороза М.В. у зв'язку з порушенням ними вимог частини п'ятої статті 35 Закону України "Про місцеві вибори", а також внести відповідні зміни до тексту виборчого бюлетеня з виборів Шполянського міського голови для голосування в єдиному одномандатному виборчому окрузі 30 квітня 2017 року.

Вгору