Цього року інспектори Держгеокадастру Черкащини нарахували майже 2,5 млн грн шкоди за порушення земельного законодавства

01 березня 2018, 06:47

З початку 2018 року спеціалісти Управління з контролю за використанням та охороною земель Головного управління Держгеокадастру у Черкаській області здійснили 56 перевірок із питань дотримання вимог земельного законодавства користувачами, власниками земельних ділянок, органами виконавчої влади й місцевого самоврядування.

Перевірки було проведено в Городищенському, Уманському, Золотоніському, Драбівському, Катеринопільському, Жашківському, Смілянському та інших районах Черкаської області.

Під час перевірок державні інспектори Держгеокадастру Черкащини  виявили 36 порушень земельного законодавства, вчинених на площі 1 727 га, за якими вжито заходів реагування. Зокрема, встановлено 20 фактів самовільного зайняття земельних ділянок загальною площею 1 322 га в Драбівському, Золотоніському, Смілянському й Жашківському районах такими сільгосппідприємствами: ПрАТ «Племінний завод-дослідне господарство «Золотоніське», СТОВ «А. Ф. Злагода», ФГ «Сім'я», ТОВ «Кищенці».

Окрім того, виявлено 5 випадків несвоєчасного повернення земельних ділянок загальною площею 68 га, які були надані в оренду, 2 порушення – нецільове використання земельних ділянок площею 95 га, 1 порушення – відхилення від проекту землеустрою при використанні земельних ділянок площею 11 га, 4 – за невиконання законних розпоряджень.

У результаті проведених перевірок складено 20 протоколів про адміністративне правопорушення та винесено 18 постанов про накладення штрафів на загальну суму 4 250 гривень.

Також державні інспектори Черкащини видали 24 приписи для усунення порушень земельного законодавства на землях державної й комунальної власності площею 302 гектари.

На сьогодні проведено 9 розрахунків розміру шкоди, заподіяної державі внаслідок самовільного заняття земельних ділянок на загальну суму 2 млн 471 тис. гривень. Із нарахованої шкоди порушниками добровільно сплачено 235 570 грн, матеріали інших порушень направлено до правоохоронних органів.

Довідково:

Відповідно до статті 2 Закону України «Про державний контроль за використанням та охороною земель» основні завданнями  державного контролю за використанням та охороною земель такі:

забезпечення додержання органами державної влади, органами місцевого самоврядування, фізичними та юридичними особами земельного законодавства України;

забезпечення реалізації державної політики у сфері охорони та раціонального використання земель;

запобігання порушенням законодавства України у сфері використання й охорони земель, своєчасне виявлення таких порушень і вжиття відповідних заходів щодо їхнього усунення;

забезпечення додержання власниками землі й землекористувачами стандартів і нормативів у сфері охорони та використання земель, запобігання забрудненню земель і зниженню родючості ґрунтів, погіршенню стану рослинного й тваринного світу, водних та інших природних ресурсів.

 За повідомленням прес-служби Держгеокадастру.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору