Церква в Південно-Західному районі Черкас працює і будується водночас

22 квітня 2016, 17:05

1

Ще сорок ікон настінного розпису необхідні для цього храму в Черкасах. «Ми підпишемо кожну ікону, хто подарував її храмові», — обіцяють отець Миколай та художник Олександр Кутенков. Храми Київського патріархату можуть розраховувати передусім на вітчизняних спонсорів — на прихожан та благочинців, пише Черкаський край.

Якщо ви, проїжджаючи повз біло-зелену церкву в Південно-Західному мікрорайоні, міркуєте, що це храм ще не працюючий, то помиляєтесь. Уже з десяток років сюди приходять на службу віряни. Хоч усередині тут досі стоять риштовання.

Цей храм — святого Миколая Чудотворця — почали будувати ще з 1996 року, при отці Вікторі. Будується він у стилі українського бароко. Білий усередині, оздоблений ліпниною та неповторним розписом, що відрізняється від стилів інших храмів.

—  Храм уже сформований на 90 відсотків, вже й розібрали три яруси риштовання. Але вгорі необхідно написати ще 20 ікон, а загалом ще 40. Це потребує 10-12 тисяч доларів. Художники (команда з шести майстрів-однодумців з різних районів області) за літо могли б зробити. Ми ж їм заборгувати майже 150 тисяч гривень. Вартість розпису — 350 доларів квадратний метр.

Благодійникам, кажуть, воздасться, а тут і сьогодні їх шанують поіменно: Олександр Володимирович покрив центральне склепіння та баню, Володимир Петрович засклив вікна і поставив двері, Олександр Іванович проплатив три ікони на іконостас, ще дві пані Маріанна…

Про Маргариту Прокопівну отець Миколай каже, що вона зробила найбільше. Бо, як та бідна вдова, «вкинула більше за всіх тих, які кидали тут до скарбниці, бо всі кидали з надлишку, а вона дала зі своєї убогості все, що мала, весь свій прожиток». Маргарита Шкредова (на фото) придбала для церкви хоругву.

2

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору