Це показник байдужості суспільства, – лікарі про затримки із закупівлею медобладнання для черкаських лікарень

27 жовтня 2016, 11:30

старий апаратУ Черкасах вже декілька років не можуть закупити сучасні апарати для вентиляції легень. У всіх міських лікарнях використовують ще радянські апарати, вони хоч і працюючі, та не відповідають вимогам сучасності.  Рятувати, наприклад, хворих на гостру форму пневмонії без них вкрай важко.

Кожен п’ятий пацієнт відділення анестезіології потребує під’єднання до апарату штучної вентиляції легень. А це більше трьохсот людей на рік. Нині у Третій міській лікарні є дев’ять апаратів - усі вони хоч і старенькі, втім у гарному стані. Але для порятунку тяжких хворих не годяться.

федорук- Особливо велике значення це має при лікуванні пневмонії, яка викликана хронічним грипом Н1N1. На жаль, на сьогодні в місті жодного такого апарату, який потрібен для цього лікування, немає, - розповідає головний лікар третьої міської лікарні Олександр Федорук.  - Лікування пневмонії, особливо викликаної вірусом Н1N1, - це надзвичайно тяжка справа і лікувальний процес  тяжкий, особливо коли пацієнти в тяжкому стані виводяться на апарати штучної вентиляції легень. Для їх лікування треба спеціальне обладнання.

Придбати необхідні апарати медики просять владу не один рік. Та проблема в тому, що всі закупки Черкаси проводять через єдиний тендерний комітет і через це процедура  відбувається в рази повільніше. Тобто і гроші ніби є, втім витратити їх не встигають.  Голова асоціації лікарів міста Черкаси Віталій Григор'єв називає цю ситуацію патовою:

григорьев- Це ускладнює роботу медиків. Адже проблема пацієнтів – це проблема лікарів. Складно, коли ти знаєш як допомогти, володієш сучасними методиками, але не можеш цього зробити, бо в тебе чогось не вистачає, - зазначає Віталій Григор'єв. - Якщо лікарня, яка обслуговує місто,  потребує якогось обладнання, то його треба купити  і це повинно бути в головах не тільки лікарів, які там лікують, а й людей які живуть в цьому місті, і влади. - всі мають розуміти, що це те, що чіпати не можна, треба допомогти. До того ж ми не просимо мільярди, це ж мінімально тільки для того,  аби ми могли існувати.

У міськвиконкомі визнають: проблема дійсно є, але вирішити її швидко не вдасться. Та цього року  обіцяють купити два апарати.

чиновник- Півтора мільйони буде спрямовано на ці два експертних апарати для штучної вентиляції легень, вони будуть у реанімаційних відділеннях. 28 жовтня буде розкриття пропозицій і після цього, я сподіваюсь, визнають переможців і, якщо не буде якоїсь скарги до Антимонопольного комітету, нарешті закупимо - розповідає заступник міського голови Черкас Ігор Коломієць. - Сподіваюся, що у наступному році з бюджету розвитку зможемо закупити ще декілька апаратів. Ми розуміємо, що потреба в стаціонарних апаратах - це мінімум 20 на лікарню,

Якщо ж результати тендерів хтось із учасників буде оскаржувати, то цього року сучасні апарати знову не встигнуть закупити і гроші повернуться у міській бюджет. А це значить, що лікарям треба готуватись до стресового сезону грипу. Адже без сучасних апаратів штучної вентиляції легень рятувати хворих на гостру пневмонію буде набагато складніше.

Підготувала Ірина Васюра.

Вгору