сьогодні

11:30

Це показник байдужості суспільства, – лікарі про затримки із закупівлею медобладнання для черкаських лікарень

старий апаратУ Черкасах вже декілька років не можуть закупити сучасні апарати для вентиляції легень. У всіх міських лікарнях використовують ще радянські апарати, вони хоч і працюючі, та не відповідають вимогам сучасності.  Рятувати, наприклад, хворих на гостру форму пневмонії без них вкрай важко.

Кожен п’ятий пацієнт відділення анестезіології потребує під’єднання до апарату штучної вентиляції легень. А це більше трьохсот людей на рік. Нині у Третій міській лікарні є дев’ять апаратів – усі вони хоч і старенькі, втім у гарному стані. Але для порятунку тяжких хворих не годяться.

федорук– Особливо велике значення це має при лікуванні пневмонії, яка викликана хронічним грипом Н1N1. На жаль, на сьогодні в місті жодного такого апарату, який потрібен для цього лікування, немає, – розповідає головний лікар третьої міської лікарні Олександр Федорук.  – Лікування пневмонії, особливо викликаної вірусом Н1N1, – це надзвичайно тяжка справа і лікувальний процес  тяжкий, особливо коли пацієнти в тяжкому стані виводяться на апарати штучної вентиляції легень. Для їх лікування треба спеціальне обладнання.

Придбати необхідні апарати медики просять владу не один рік. Та проблема в тому, що всі закупки Черкаси проводять через єдиний тендерний комітет і через це процедура  відбувається в рази повільніше. Тобто і гроші ніби є, втім витратити їх не встигають.  Голова асоціації лікарів міста Черкаси Віталій Григор’єв називає цю ситуацію патовою:

григорьев– Це ускладнює роботу медиків. Адже проблема пацієнтів – це проблема лікарів. Складно, коли ти знаєш як допомогти, володієш сучасними методиками, але не можеш цього зробити, бо в тебе чогось не вистачає, – зазначає Віталій Григор’єв. – Якщо лікарня, яка обслуговує місто,  потребує якогось обладнання, то його треба купити  і це повинно бути в головах не тільки лікарів, які там лікують, а й людей які живуть в цьому місті, і влади. – всі мають розуміти, що це те, що чіпати не можна, треба допомогти. До того ж ми не просимо мільярди, це ж мінімально тільки для того,  аби ми могли існувати.

У міськвиконкомі визнають: проблема дійсно є, але вирішити її швидко не вдасться. Та цього року  обіцяють купити два апарати.

чиновник– Півтора мільйони буде спрямовано на ці два експертних апарати для штучної вентиляції легень, вони будуть у реанімаційних відділеннях. 28 жовтня буде розкриття пропозицій і після цього, я сподіваюсь, визнають переможців і, якщо не буде якоїсь скарги до Антимонопольного комітету, нарешті закупимо – розповідає заступник міського голови Черкас Ігор Коломієць. – Сподіваюся, що у наступному році з бюджету розвитку зможемо закупити ще декілька апаратів. Ми розуміємо, що потреба в стаціонарних апаратах – це мінімум 20 на лікарню,

Якщо ж результати тендерів хтось із учасників буде оскаржувати, то цього року сучасні апарати знову не встигнуть закупити і гроші повернуться у міській бюджет. А це значить, що лікарям треба готуватись до стресового сезону грипу. Адже без сучасних апаратів штучної вентиляції легень рятувати хворих на гостру пневмонію буде набагато складніше.

Підготувала Ірина Васюра.

  
Коментарі - 0

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*


*

* Модератор має право без попередження та додаткових пояснень видаляти коментарі, які не відповідають ПРАВИЛАМ сайту.

КАЖУТЬ ЩО...
Олег
Олег
Заправку під Золотоношею пограбували особи з символікою громадської організації, – прокуратура (фото)
СОЦ. МЕРЕЖІ
Читайте нас на Facebook

AVTOsale.ua-всі пропозиції з продажу авто Вашого міста.
Слідкуйте за свіжими новинами в Україні на UKR.NET
Афіша всіх фільмів в кіно на KINOafisha.ua.
Погоду в Черкасах на тиждень дивись на Sinoptik.ua.