Три села на Черкащині уже тиждень без хліба

08 червня 2016, 09:58
Фото: lenta.ru

Фото: lenta.ru

Жителі трьох сіл на Чигиринщині уже тиждень сидять без хліба. У Новоселиці – лише один магазин. А 153 жителям Рублівки, Полуднівки та Чмирівки до нього близько 6 кілометрів, пише Інфоміст.

– 12 років новосільський підприємець возив нам і хліб, і цукор, і муку та й інші продукти. Раніше вони тримали магазин у Новоселиці, хороші люди. Але ж їм кататися до нас – у збиток, дітям. Тому звернулись до сільського голови. Просили допомогти хоча б бензином, – говорить жителька Полуднівки, 66-річна Анна Арєф’єва.

За її словами, це справа не вигідна: націнка на хліб – мінімальна, тому підприємці навіть не повертають кошти за витрачений  бензин.

– Тут людей майже немає, живуть переважно пенсіонери. Тому підприємець і просив допомоги у сільради. А голова сказав, що коли не можеш, то кидай, і ще й досі шукає заміну підприємцеві. По-правді, сюди ніхто не захоче їхати. Це збитково. Ця пара ж їздили, бо їм шкода людей, – каже жителька Полуднівки.

Автобуси до цих сіл не їздять, магазин – за 6 кілометрів. Більшість людей – пенсійного віку, власного транспорту майже ніхто не має. Новий підприємець мав привезти продукти ще минулої суботи, але недоїхав. Сьогодні люди у Рублівці теж чекали на хліб, але не склалось.

Підприємець Ніна Полудень, яка раніше постачала жителям віддалених населених пунктів товарами, розповідає, що у родини вичерпалися ресурси. Через борги навіть змушені були продати авто.

– У нас закінчилися ресурси. Від таких поїздок немає ніякого доходу, навпаки – працювали у збиток. Спочатку зачинили магазин, а села тримали як могли. Зверталися і до місцевої влади з проханням хоча б виділити допомогу на пальне, бо ці поїздки нам не окуповувалися. Тим паче люди брали хліб і найнеобхідніше, а на цьому не заробиш, – каже жінка.

На Рублівку та Полуднівку товари возили тричі на тиждень, у Чмирівку – двічі. На кожну поїздку підприємці витрачали не менше 5 літрів бензину, адже зупинятися доводилося ледь не біля кожного двору.

– Брали переважно хліб, масло, крупи. Практикували форму, коли жителі робили замовлення, іноді навіть в борг давали товари, адже нині тяжкі часи. Асортимент ми не могли великий забезпечити, бо треба, щоб усе свіже було, - каже Ніна Полудень.

Обслуговувала ПП людей із віддалених населених пунктів близько 9 років. Жінка говорить, що їй шкода людей, але її родина нині не має фінансової можливості займатися цією діяльністю.

У Полуднівці живе 66 осіб, у Чмирівці – 60, а в Рублівці – 27 людей. На території Новосільської сільської ради нині лише один продуктовий магазин. Про це розповів сільський голова Микола Мантула.

– Це дуже серйозна ситуація, що люди опинилися без хліба. Навіть під час війни людям підводою хліб возили. Нині не лише хліба не має, але й продуктів харчування. Возив продукти людям у віддалені села приватний підприємець Ніна Полудень. Вона залишила свою справу і люди трьох сіл лишилися без нічого, – каже чоловік.

Нині він шукає підприємця, щоб відновити постачання товарів у ці села. За його словами, четверо ПП відмовилися від пропозиції. Попри це все ж вдалося домовитися із підприємцями із сусіднього села. Привезти продукти вони планують уже цієї п’ятниці.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору