Таємничий скарб медіачеленджу «Скарби козацького міста» для черкаських школярів знайдено

06 грудня 2017, 15:07

Цінний приз, який 6 тижнів шукали черкаські школярі – учасники медіачеленджу «Скарби козацького міста» – нарешті знайдений. Заповітну скриню відкопала команда шестикласниць із загальноосвітньої школи № 12 «ЛН» на території колишнього Чорного Яру.

В описаному в останній главі історії сховку дівчата натрапили на козацьку грамоту й таємничий жолудь із дуба на острові Хортиця. Документ потрібно було обміняти в Черкаській обласній бібліотеці для дітей на справжній скарб – 4 тисячі гривень. А жолудь зі старого дерева – посадити як «викуп» за цінності. Тому що, за легендою медіачеленджу, «хто козацькую славу приумножає, того прокляття скарбу не настигне».

Нагадаємо, щотижня, з 12 жовтня по 16 листопада, в інтернет-виданнях та на сторінці медіачеленджу в мережі Facebook виходила нова глава про пригоди трьох друзів Микити, Колька й Гані. Персонажі розшукували козацькі скарби й мимохідь вивчали історію та маловідомі закутки Черкас. Художня основа, створена письменницею Оленою Желєзняк, була своєрідною інструкцією для реальних дітей, учнів 6 – 11 класів. Вони не просто мали регулярно читати нову частину тексту, а й виконували різноманітні завдання, набираючи бали й наближаючись до головного призу.

Участь у змаганні взяли близько 200 дітей і підлітків, зареєстровані як 58 команд та індивідуальних гравців. Після кожної глави на конкурсантів чекали завдання на логіку, ерудицію, швидкість та кмітливість. А ще гравці мали демонструвати свої творчі здібності й бодай раз на тиждень виходити «в місто» у пошуках чергових значущих місць Черкас. Найважливішим наскрізним завданням було розшифрувати таємне послання (по одній частині щотижня, після кожної глави). Наприкінці змагання найретельніші шифрувальники мали об’єднати частини у вірш-замовляння, що його, за легендою, потрібно було прочитати над місцем зі скарбом – аби він не «сховався» глибше під землю й не карав нових власників за незаконне вторгнення.

Подолати всі шифри змогли 10 команд та індивідуальних гравців. За повний текст замовляння діти отримали підказку з більш точними координатами, ніж містилися в останній главі. Прагнення до перемоги в усіх учасників було настільки сильне, а конкурентна боротьба настільки запекла, що козацьку грамоту знайшли протягом години з моменту публікації останньої глави.

Утім, активні гравці все одно не залишилися без подарунків. Завдяки головному спонсору й авторові ідеї Богдану Мацапею, департаменту освіти та гуманітарної політики Черкаської міської ради пам’ятні призи отримали не лише головні переможці.

Аби фінал медіачеленджу «Скарби козацького міста» запам’ятався лише з найкращого боку, Черкаська обласна бібліотека для дітей організувала для учасників бібліосутінки «Подорож у часі». У приміщенні закладу протягом 2 годин одночасно працювали 10 локацій, присвячених різним історичним епохам існування Черкас. У будь-якому порядку й необмежену кількість разів присутні діти й батьки могли відвідувати тематичні перформанси, майстер-класи, пізнавальні та розважальні заходи на двох поверхах книгозбірні.

За повідомленням Департаменту культури та взаємозв’язків з громадськістю Черкаської ОДА.

 

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору