Судоми, втрата свідомості та школяр-рятівник, – подробиці порятунку дівчат з-під криги у Черкасах (відео)

16 грудня 2016, 08:38
Богдан Волик. Фото: Wlad Brova/Facebook

Богдан Волик. Фото: Wlad Brova/Facebook

Стало відомо, хто долучився до операції з порятунку двох малолітніх дівчат, які провалилися під кригу на Дніпрі в районі пляжу “Живчик” вчора ввечері.

Одним із рятівників виявився учень із школи №21 Богдан Волик. Хлопцю із ризиком для власного життя вдалось витягти одну з дівчат на берег ще до приїзду рятувальників.

"Як стало вiдомо чоловiком, що взяв участь у порятунку малих, був не чоловiк, а школяр iз ЗОШ N21. Хоча, чому не чоловiк - справжнiй чоловiчiй вчинок. Дякую тобi, Богдане. От, дiйсно для дiвчаток вiн був даний Богом", - повідомив речник УДСНС України в Черкаській області Костянтин Проценко у Facebook.

Порятунок другої дівчинки також виявився нелегким. Дитина знаходилася у воді за 20 метрів від берега. Поки до неї діставались рятувальники, постраждала ледве трималась за край обламаної тонкої криги.

"Першим у воду кинувся старший пожежний Сергій Тимчук. Проте, пробивши у кризі половину відстані, у рятувальника через холод та судоми почали відмовляти ноги. Помітивши, що чоловік зупинився і став завалюватися набік, до нього на допомогу кинулися одразу двоє офіцерів - старший помічник начальника оперативної зміни Олександр Запрягайло та його помічник Микола Євдокімов.

Поки Євдокімов допомогав Тимчуку повернутися на берег, Олександр Запрягайло продовжив бити власними тілом кригу на шляху до дівчинки, яка вже ледве трималася за кромку криги. Останні метри, втративши під ногами дно, підполковнику довелося долати вже плавом.

Діставшись до дівчинки, Олександр зумів підхопити її і одягнути на неї рятувальне коло. Витративши на це останні сили, він зумів лише крикнути у бік берега “витягайте”. За мить рятувальника разом із виснаженою дівчиною, яка втратила свідомість, за заздалегідь прив'язану мотузку витягли на берег", - розповів про своїх колег Костянтин Проценко.

У результаті дівчат госпіталізували до обласної дитячої лікарні. Рятувальники від госпіталізації відмовились.

Вгору