Суд у справі Сергієнка може тривати ще півроку, – адвокат родини закатованого активіста

12 жовтня 2016, 20:05

14569626_1048615448588556_211211462_n-424x318

У Соснівському суді Черкас сьогодні продовжили розгляд справи по вбивству черкаського журналіста та активіста Василя Сергієнка. Як і на попередньому засіданні суд вивчав докази, зібрані у 16 томах справи.

На сьогоднішньому засіданні сторона прокуратури зачитала висновки, зроблені комісійною судово-медичною експертизою. У висновках перераховані всі тілесні ушкодження, виявленні на тілі Василя Сергієнка. Експертиза встановлювала, чи справді рани на тілі загиблого були несумісні із життям та визначали причину смерті активіста.

Також суду були представлені висновки експертів, які досліджували сліди від протектора шин, залишених неподалік від місця, де було знайдено тіло Василя Сергієнка. Окрім того, прокуратура представила суду і протокол слідчого із фото машини, яка належала одному із підозрюваних.

Фото суду прокуратура надала на диску. Утім сторона захисту поставила під сумнів правдивість цих знімків, наголошуючи на тому, що такі дані потрібно надавати на першоносії – на фотоапараті чи картці пам’яті. Тож розгляд цього питання суд відклав на пізніший термін.

- Сьогодні ми мали дослідити фотографії автомобіля на якому, за версією слідства, було вчинено злочин. Також дослідили висновки трансологічної експертизи слідів протектора. Ці дані не давали категоричного результату, а лише вірогідний. Тобто йдеться про те, що  експертиза не виключає, що слід протектора належав саме цій машині, - прокоментувала «Про все» адвокат родини Сергієнка Євгенія Закревська.

За її прогнозами, суд у справі Сергієнка може тривати ще півроку.

- Зараз ми досліджуємо докази. Але на сьогодні ще недопитані навіть всі свідки, - говорить Євгенія Закревська і додає, що сторона захисту постійно намагається чинити перешкоди і заперечує проти того, щоб досліджувалися реальні докази. -  Вони кожного разу зазначають, що той чи інший доказ зібраний неналежним способом. Як приклад - сьогоднішня ситуація із фото. Захист не хоче досліджувати надані на диску файли, а вимагає, щоб до кожної справи була окрема картка пам’яті чи фотоапарат. Хоча, якщо в протоколі зазначено, що фото переписані з фотоапарата на якийсь носій, чи роздруковані, то не вимагається технічна характеристика того, як це було зроблено.

Наступне засідання призначили вже на листопад.

Вгору