Стадник розповів про наміри влади щодо міського пологового будинку

22 листопада 2016, 08:06

dsc_4886

Відокремлювати міський пологовий будинок «Центр матері та дитини», що має дві бази, на дві самостійні установи – наразі недоцільно.

Про це під час оперативної наради заявив директор департаменту охорони здоров’я та медичних послуг Олег Стадник. На його думку, такий крок економічно не вигідний, водночас, ліжка в них – пустуватимуть або ж довелося б скорочувати. Закривати один із них міська влада намірів теж немає.

Нагадаємо, у 2011 році депутати ухвалили рішення про об’єднання тоді двох пологових будинків у один – №1 (що на вулиці Чехова) та №2 (вул.30-річчя Перемоги). Це унеможливило закриття одного з них через суттєве зменшення народжуваності й як наслідок – порожні ліжка. Разом із тим, цьому факту передував інший – ще 20 грудня 2007 року на сесії прийняли рішення «Про спільне утримання Черкаського пологового будинку №2 та передачі будівель стаціонарних відділень із майном на баланс області».

– На жаль, на тодішнє рішення ми отримали досить таки негативний суспільно-політичний резонанс й обласна влада в тій ситуації відмовилася від прийняття в обласну комунальну власність один із міських пологових будинків, – нагадав Олег Михайлович. – Але ж ліжка були незаповнені й нам рекомендували оптимізувати два пологові будинки в Черкасах, які на той час були не завантажені. Тож через це ми й вирішили об’єднати їх в один – «Центр матері і дитини». Це унеможливило будь-які спекуляції і вимоги закриття однієї з установ. Законність і правомірність таких дій ми довели в судовому порядку.

За його словами, кількість ліжок, які скоротили через злиття двох установ, була незначна. Більше з тим – це були саме ті, що не використовувалися. Так, після реорганізації на базі №1 лишилося 105 із 120, а на базі №2 – 100 зі 105.

– Витрати на утримання міського пологового будинку за останні три роки невпинно зростають – із 21,7 млн грн у 2014-ому до 33 млн грн у 2016 році (із них за перші дев’ять місяців профінансовано 23,6 млн грн), – сказав Олег Стадник. – Левова частка з них складає заробітна плата й оплата за енергоносії.

Як розповів головний медик Черкас, досі має місце тенденція до зменшення кількості пологів. У 2014-ому в місті народили 3253 жінки, в 2015 – 3144, за перші 9 місяців нинішнього року – 2162. За підрахунками профільного департаменту, близько 30 ліжок у пологових будинках наразі використовують не за призначенням, реальна потреба в них становить 170 ліжок (при тому що утримують їх – 205). А з огляду на те, що в близькому майбутньому в обласному центрі запрацює ще й перинатальний центр, прогнозує він, на базі №1 і №2 народжуватиме до 700 породіль.

– У такій ситуацій не бачу логічності на даному етапі роз’єднання двох пологових будинків та створення самостійних юридичних одиниць, – наголосив Олег Михайлович. – Це не принесе ніякого ефективного покращення функціонування закладу, якщо брати до уваги їхнє фінансування. Крім того, треба буде ще й додатково вводити управлінські й адміністративні посади, що теж тягнутиме за собою певні видатки. Я не бачу доцільності, економічної вигоди та реального використання ліжкового фонду в тому, щоб створити знову два пологові будинки в Черкасах.

Насамкінець директор департаменту охорони здоров’я та медичних послуг закликав «не розгойдувати ситуацію та дочекатися відкриття перинатального центру». На думку фахівців, тоді ситуація зміниться, бо частина жінок із Черкас після початку його повноцінної роботи народжуватимуть саме в ньому.

– Не потрібно зараз робити поспішних вчинків, – підсумував він.

За інформацією прес-служби Черкаської міськради

Вгору