«Совєти» хотіли зробити Кобзаря одним із інструментів своєї ідеологічної машини», – режисер “Ше.Фесту”

10 липня 2018, 08:41
Тарас Шевченко не атеїст, не шовініст, а модник із розвинутим почуттям гумору, який любив борщ з карасями та дорогий ром. А ще він був основоположником українського побутового живопису. Саме про це розповідають організатори Всеукраїнського фестивалю Тараса Шевченка «Ше.Фест» у просвітницькому відеопроекті, пише "Черкаський край".

Ідея записати відеоролики виникла сама собою, адже впродовж п’яти років оргкомітету закидають різноманітні дивні звинувачення, частина яких походить з радянських міфів, а частина – зі шкільної програми та застарілих шаблонів сприйняття Тараса Шевченка.

- Насправді українці можуть похизуватися тим, що знають про Тараса Григоровича майже все. Але все одно вигулькують дивні звинувачення: що він був шовіністом і ненавидів євреїв, або що він проклинав у своїй поезії Бога… Чи «нащо ви взялися за того Шевченка? Він нецікавий і нудний, а в Україні й так про нього говорять на кожному кроці», — зазначає засновниця Ше.Фесту Юлія Капшученко-Шумейко.

- Шевченко не атеїст, — розказує режисер фестивалю Олександр Висоцький. - Цей міф пішов ще з радянської школи, коли «совєти» хотіли зробити Тараса Григоровича одним із інструментів своєї ідеологічної машини, переконананий організатор.

- Тарас Григорович – художник високого рівня, який був основоположником не лише української літературної мови, а й українського побутового живопису, за полотнами якого можна вивчати український костюм, – заявляють художники Ше.Фесту Хелена Вишневська та Тетяна Слободян.

- Тарас Григорович не шовініст, а людина, яка була гостра на слово та літературні образи, - зазначила організатор Юлія Капшученко-Шумейко. 

Вона переконана, що митець любив людей і жив у світі з представниками всіх національностей, які зустрілись йому за життя. За її дослідженнями, про це свідчать історичні джерела та полотна Шевченка.

- Кобзар був істинним франтом і любив гарно вдягатись. Він носив парусинові костюми та одного разу навіть купив собі з гонорару єнотову шубу, - розповідає прес-секретар фестивалю Богдана Гайворонська.

- Незважаючи на похмурий погляд з автопортретів та серйозну поезію, яку лишив по собі Тарас Григорович, він мав неабияке почуття гумору. Про це свідчить його автопортрет голяка, - розповідає організатор Дмитро Колоша.

- А їсти любив Шевченко бідняцький борщ з сушеними карасями. Але при цьому полюбляв дорогий ром, який на той час було важко дістати, - зазначив піарник фестивалю Тара Карпович.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору