“Шукати компроміс потрібно у зменшенні розмірів парку”, – Ботнар про скандальний проект

12 жовтня 2016, 15:48
14543668_1115338998548022_2685391045245520884_o

Фото: Про все

Мітингувальники оплесками зустріли звернення депутатів обласної ради до Прем’єр-міністра України, Міністерства АПК, комітету Верховної Ради України з питань екологічної політики, природокористування та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи, Черкаської облдержадміністрації щодо неприпустимості створення національного природного парку «Холодний Яр» без погодження з місцевими громадами. 

- "Холодний яр" належить всім українцям, але ті громади, які живуть безпосередньо біля нього, мають бути почуті в першу чергу. Фракція "УКРОП" змінила формулювання свого звернення, фракція ВО "Свобода" з ним не погоджується. Вчора наша фракція зареєструвала альтернативний, втім вкрай схожий проект рішення, зі зверненням до тих самих суб'єктів. У ньому йдеться, що з метою зняття напруги у Чигиринському і Кам'янському районах ми висловлюємо підтримку створенню нацпарку та закликаємо при ухваленні заключного рішення керуватися компромісним: балансом національних, господарських і громадських інтересів. Черкаська облрада не вирішує остаточного питання щодо створення парку, проте наше слово - це слово усіх мешканців, - повідомив Юрій Ботнар.

За його словами, найбільше громаду непокоять розміри національного парку, можливість користування лісовими ресурсами та власністю на їхній землі.

- Потрібно шукати компроміс. І я б порадив робочій групі, яка вже працює над цим два роки, шукати компроміс в бік зменшення розмірів парку, - наголосив "свободівець".

Нагадаємо, раніше звернення фракції "УКРОП" було таким: «Звернення до Прем’єр-міністра України, Міністерства АПК, комітету Верховної Ради України з питань екологічної політики, природокористування та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи, Черкаської облдержадміністрації щодо недоцільності створення національного природного парку «Холодний Яр» на території Кам’янського району.

З вигуками «Геть московського попа» на сесії облради зустріли митрополита Черкаського і Канівського УПЦ МП Софронія.

Представники Кам’янського та Чигиринського районів мітингують проти створення на Черкащині національного природного парку “Холодний яр”. 

Вгору