Школярка з Черкас зробила сенсацію на Олімпіаді геніїв

17 травня 2016, 11:29

IMG_0617

Учениця Черкаського фізико-математичного ліцею (ФІМЛІ) Фіонг Ань Чан посіла III місце у міжнародному науково-технічному конкурсі молодих вчених Intel ISEF 2016 у категорії "Математика".

Від України цього року на міжнародний фінал приїхало 7 фіналістів, відібраних на конкурсах IntelТехно і IntelЕко.

Проект Фіонг Ань Чан, присвячений фігурним числам, став свого роду сенсацією конкурсу. Вона досліджувала властивості фігурних чисел і змогла вивести формулу для знаходження спільних елементів двох їх послідовностей. Тема властивостей фігурних чисел цікавила багатьох іменитих математиків, серед яких Фермі, Ейлер, Коші. Але досі ще нікому не вдавалося вирішити цю задачу. Отримані результати можуть бути використані в різних сферах наук, наприклад, в криптографії та комп'ютерних науках, біоінженерії та нанофізики.

Загальний призовий фонд конкурсу становить чотири мільйони доларів - він був розподілений серед 600 фіналістів, які представили проекти в 22 категоріях. Ще один примітний момент - іменами переможців, які посіли перше і друге місця (на жаль, в цьому році українців серед них немає), назвуть небесні тіла. Такий подарунок юним талантам зробив Массачусетський технологічний інститут.

Довідково:

Конкурс ISEF називають "Олімпіадою юних геніїв", так як взяти участь в ньому можуть лише школярі 9-11-х класів або студенти профтехучилищ, технікумів та ліцеїв (до 20 років). Для цього потрібно зареєструватися в липні-серпні на сайті intel.ipt.kpi.ua (назва нацконкурса - Intel-Техно Україна) і відправити тези свого проекту (по інженерії, екології, фізики, астрономії і т. П.). Головне, щоб він носив прикладний характер, тобто вирішував проблему. Проект може бути індивідуальним або командним (2-3 людини) і має мати наукового керівника (може бути шкільний вчитель). Тези розглядає комітет конкурсу (викладачі НТУУ «КПІ» та співробітники Intel) і кращих запрошує на фінал в Києві (в жовтні).

Для участі в фіналі потрібно оформити постер 120 х 120 см з інформацією про проект. Наявність працюючої демонстраційної моделі підвищує шанси на перемогу в рази. Переможці нацконкурса (відбирають три роботи) відправляються на міжнародний фінал в США, який зазвичай проходить в травні (головний приз - 75 тисяч доларів на навчання). Перед поїздкою потрібно підготувати постер англійською мовою. Решта учасників (майже кожен другий) отримують цінні подарунки (планшети, роутери і т. Д.).

За інформацією www.intecracy.ua.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору