Селяни продовжують протестувати проти закриття школи на Черкащині

31 травня 2016, 16:21
Фото: kray.ck.ua

Фото: kray.ck.ua

Якщо в низці сіл Звенигородщини тамтешній владі вдалося, хай і зі скрипом, домогтися так званої оптимізації загальноосвітніх навчальних закладів, то рішення сесії районної ради про закриття школи в Гусаковому викликало бурний спротив тамтешньої громади, інформує Черкаський край.

Жителі села двічі перекривали автотрасу «Умань-Черкаси», а, побачивши, що можновладці не прислуховуються до їхніх аргументів, вдаються до нових акцій непокори, які набирають все ширших масштабів. От і наприкінці минулого тижня після свята Останнього дзвінка на імпровізованому мітингу під стінами Звенигородської районної ради вони організували «похорон» сільських шкіл. В домовині, виставленій на тротуарі, «покоїлися» численні грамоти, що їх удостоїлися педагогічний та учнівський колективи, кращі роботи та малюнки школярів з Гусакового. А поряд стриміли символічні хрести з назвами вже закритих шкіл району. Закликали до роздумів і слова на транспорантах: «Жити по-новому – це без школи в селі?», «Прощай, рідна школо, навіки!», «Хто наступний?» тощо. А один з написів адресувався саме керівникам району: «Ви «накеруєте» і підете, а нам тут жити!».

— Таким чином ми вирішили привернути увагу громадськості не тільки до нашої школи, а й до руйнації сільських навчальних закладів, - сказала вчителька з Гусакового Світлана Пономаренко. - Адже, якщо вірити словам керівників району, які посилаються на дефіцит бюджету, то скоро доведеться закрити більше половини шкіл району, а грошей знову не вистачатиме.

Справді, за підрахунками фахівців, оптимізація сьогодні лише на 15-20 відсотків вирішує проблеми, які є в галузі освіти. Оскільки ж, захопившись «оптимізацією», районні владці лише посилаються на дефіцит бюджету і нічого не роблять для зміцнення економіки, а значить, і для збільшення доходів до бюджету, то гарантії, що невдовзі на більшості сільських шкіл буде покладено хрест, не дасть ніхто.

— Спочатку розігнали колгоспи, позбавивши людей роботи й заробітків, потім взялися за «реформи» в охороні здоров’я, тепер хочуть вже й школи «угробити», - перераховували учасники акції біди, що звалилися на селян. – То скільки ж ще терпіти знущання над селом?

А найзавзятіші нагадуючи мітингувальникам, що саме в Гусаковому 1917 року зародився дух козацької вольниці, який охопив як Звенигородський, так й інші повіти, заприсягалися, що напередодні 100-річного ювілею Вільного козацтва вони не допустять руйнації чи не останнього, що ще живить село, - школи.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору