Селян із Червоної Слободи роками труїть дим із незаконного сміттєзвалища (відео)

06 серпня 2015, 16:17

fsdv

Сільчани із Червоної Слободи Черкаського району потерпають від диму. Він з’явився через регулярне випалювання сміттєзвалища. Частина жителів села боїться відкривати вікна, адже крім смороду, дим несе важкі хімічні продукти горіння пластику. Люди труїлися роками, проте нині їхній терпець урвався. Вони вийшли на стежку боротьби і вимагають закрити смітник. Про це повідомляє "Черкаська служба новин" на ОДТРК Рось.

Смітник біля села існує майже 20 років. За цей час на площі в 2 гектари утворився десятиметровий шар сміття – розповідають жителі. За їхніми словами, щороку на збирання та утилізацію відходів із сільського бюджету виділяються кругленькі суми, втім звалище продовжують палити. До того ж, стверджують постраждалі, воно незаконне. Документально дозвіл є тільки на перші 10 років.

Вікна, двері, столи, пакети та пластикові пляшки – все в одній купі. Сміття ніхто не сортує, тому разом з усим спалюють пластик та поліетилен. В результаті весь шкідливий дим – людям у будинки, а продукти розпаду у ґрунтові води. Поруч із звалищем раніше місцеві жителі обробляли городи. Нині майже всі покинули ділянки. Кажуть: не хочуть труїтися. До керівництва села зверталися не один раз, проте досі вдень смітник поповнюється відходами, а вночі горить.

А довкола звалища ростуть коноплі. Жителі Старого села побоюються, шоб сюди не внадилися наркомани.

Як бути далі – жителі Червоної Слободи вирішували на зборах села. Запросили і сільського голову, втім той не приїхав. Тож мешканці відправились до нього на робоче місце. Поспілкуватися вдалось із заступником. Той повідомив: над документами нині працюють.

Доки місцева влада намагаються оформити документи на землю, де знаходиться сміттєзвалище, червонослобідчани змушені і надалі терпіти димові завіси над будинками та поповнювати палати лікарні через регулярне отруєння організму продуктами горіння.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору