Що стримує завантаження оборонних підприємств?

23 березня 2016, 19:10
Фото: zn.ua

Фото: zn.ua

Щоб активніше залучити підприємства області до кооперації з підприємствами ДП «Укроборонпром», торік у жовтні було підписано меморандум між облдержадміністрацією та концерном. Це дало результат: якщо до підписання з концерном працювало два, то зараз — десять підприємств, інформує Черкаський край.

НВК «Фотоприлад» та ДП «Орізон-навігація» — в підпорядкуванні концерну, а також запрацювали на оборону кам’янський, золотоніський та смілянський машинобудівні заводи, «Укрп’єзо», «Магнітоприлад», Черкаський хімзавод «Синтез», Черкаський лакофарбовий завод, Черкаський шовковий комбінат.

Про це було повідомлено на зустрічі керівників промислових підприємств області з головним спеціалістом планово-виробничого управління департаменту виробництва державного концерну «Укроборонпром» Ростиславом Клименком.

— Керівники 24 підприємств області ознайомлені з першим номенклатурним каталогом продуктів оборонного призначення, які потребують або імпортозаміщення, або диверсифікації закупівель, 18 надіслали пропозиції, — повідомив начальник управління транспорту, дорожного господарства та оборонної промисловості ОДА Юрій Панченко. — Почали вивчати і другий каталог.

Та є інформація про відмовчування концерну на пропозиції наших підприємств до співпраці, зауважив заступник голови – керівник апарату облдержадміністрації Сергій Овчаренко.

Що стримує сьогодні завантаження наших підприємств замовленнями оборонного призначення, розповіли самі виробничники. Гендиректор НВК «Фотоприлад» Григорій Корево вважає, що до специфічних робіт важко залучати інші підприємства області, бо ті не мають відповідного обладнання. Тому розміщують замовлення в інших регіонах.

— Але промоніторили можливості Черкащини з виготовлення механічних деталей — тримаємо руку на пульсі, зі стартом контрактів і фінансування їх задіємо. План виробництва «Фотоприладу» на цей рік збільшений в чотири рази проти минулорічного, — зазначив він.

Перший заступник голови правління ПАТ «Уманський завод «Мегомметр» Олександр Середа (підприємство до 1986 року працювало з оборонпромом) знайшов у каталозі прилади, які виготовлялися років… тридцять тому.

— Тобто хтось дуже формально підходив до укладення каталогу, аби заповнити графи, — сказав він. — Все ж ми вибрали ряд підприємств, яким могли б бути корисні, направили пропозиції. Та відповіді так і не отримали. Навіть відмови. Може, потрібен координатор пропозицій у оборонпромі?

— Каталог — дуже живе тіло, згодом буде третій, уточнений, — зауважив гість, Ростислав Клименко.

Нарада мала на меті виробили пропозиції до концерну. Частина наради пройшла в закритому режимі.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору