Рибалки Черкащини стурбовані законопроектом про мораторій на здійснення промислового лову

27 серпня 2015, 11:49

08421200_650x410

27 липня на сайті Верховної ради України розміщено проект Закону України  «Про введення заборони (мораторію) на промисловий вилов водних живих ресурсів на деяких водоймах України», відповідно до якого з часу дії закону вводиться заборона на здійснення промислового рибальства на водних об’єктах басейну Дніпра, Південного Бугу, Західного Бугу, Сіверського Донця.

Про це повідомляє прес-служба Черкасирибоохорони.

Даний законопроект викликав великий резонанс та суспільне занепокоєння у представників риболовецької громадськості.  Починаючи з початку серпня  до Черкасирибоохорони  стали надходити  звернення суб’єктів господарської діяльності у сфері рибного господарства та громадських організацій, які занепокоєні зазначеним законопроектом, подальшею долею працівників рибних підприємств, забезпеченням громадян вітчизняною рибопродукцією.

Один із промисловиків в своєму зверненні зазначає: «Промислове рибальство є традиційним та важливим видом господарської діяльності, який відіграє важливу роль в економіці України. Він включає в себе вилов водних біоресурсів та її переробку, відтворення, зариблення та охорону рибних запасів, науково-дослідне, проектно-конструкторське забезпечення, галузеву багаторівневу систему навчання і підвищення кваліфікації кадрів, систему безпеки мореплавства тощо.

Промислове рибальство здійснюється відповідно до встановлених наукових обґрунтувань  на кожен вид ресурсу та на кожен водний об’єкт профільною науковою установою щорічно. У випадку критичного стану певного ресурсу його обсяг для промислового рибальства може зменшуватись, або взагалі встановлюватись заборона на промисел. Тобто, мова йде виключно про науково-обґрунтоване використання водних біоресурсів».

В зверненні від Громадської спілки «Перша рибна біржа» йдеться про те, що проект Закону щодо заборони промислового рибальства водних біоресурсів не має під собою достатніх наукових та законодавчих обґрунтувань. Громадська спілка зазначає, що «проект закону є досить небезпечним з огляду на наступне:

- заборона промислового вилучення водних біоресурсів у внутрішніх водоймах поставить під загрозу захист вітчизняного товаровиробника; забезпечення існуючих і новостворених потужностей рибопереробних та інших підприємств сировиною; задоволення потреб населення у високоякісній  продукції рибної промисловості;

- виникне соціальна напруга серед рибалок, які задіяні у промисловому вилученні водних біоресурсів – а це тисячі робочих місць безпосередньо рибалок та значна кількість робочих місць із суміжних галузей, що пов’язані з роботою рибалок;

- заборона промислового вилучення водних біоресурсів у внутрішніх водоймах призведе до зменшення надходжень до Державного Бюджету України у вигляді сплати за використаний ресурс та податків від роботи рибогосподарських підприємств;

- користувачі, що здійснюють промислове вилучення водних біоресурсів беруть активну участь у вселенні водних біоресурсів у рибогосподарські водні об’єкти України (зариблення);

- випадку заборони промислового вилучення водних біоресурсів у внутрішніх водоймах, не виключаємо, що більшість рибалок, що були задіяні у промислі, і для яких це є єдине джерело прибутку, будуть  працювати у тіні та займатися браконьєрством і проконтролювати масову боротьбу з цим явищем в масштабах України буде досить важко і практично неможливо».

На думку промисловиків позиція авторів законопроекту іде в розріз з позицією Міністерства аграрної політики та продовольства України та Державного агентства рибного господарства України щодо виводу з кризи галузі рибного господарства, позбавлення від імпортозалежності та забезпечення продовольчої безпеки країни.

За інформацією ГС «Перша рибна біржа» на даний час щодо неприйнятності законопроекту ними вже направлено листи до Комітету Верховної Ради України з питань промислової політики та підприємництва, Комітету з питань аграрної політики та земельних відносин Верховної Ради, Комітету з питань екологічної політики, природокористування та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи, Міністру аграрної політики та продовольства України, Голові Державного агентства рибного господарства України, Віце-прем'єр-міністру України.

На сторінці у фейсбуці Голова Всеукраїнської громадської організації «Громада рибалок України» Андрій Неліпа зазначив: «Мене рибалки питають, а що з нашою ініціативою про тимчасову заборону промислу на внутрішніх водних об'єктах України, яку ми почали ще торік? І куди підуть ті підписи, що ми збирали по всій Україні? Ось нарешті і вона, результат нашої піврічної роботи з юристами, експертами, науковцями - новий проект Закону, в якому взято за основу нашу ініціативу та розширено і доопрацьовано депутатами і фахівцями комітетів ВРУ. Дещо жорстко, дещо пом'якшено для компромісу, дещо і ми вважаємо спірним, але це вже питання для дискусії. Працюємо...»

З наведеного вбачається, що Громадська організація «Громада рибалок України», представником якої в Черкаській області є Ходченко В’ячеслав Віталійович, не тільки налаштована на припинення промислового лову водних біоресурсів, а й є одним із ініціаторів та розробників законопроекту.

 

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору