Рейдери захопили уманські аграрні фірми (відео)

23 жовтня 2014, 16:53

У травні 2014 року почалося детально сплановане рейдерське захоплення уманських аграрних фірм «БАЙС» та «БАЙС-АГРО». За рейдерським захопленням стоїть злочинне угрупування, пише Вечірня Умань.

Події розвивалися наступним чином.

У травні 2014 року такою собі колекторською фірмою ТОВ «Бравекс» було здійснено викуп боргових зобов’язань, боржником по яким було ПП «КВФ «Байс». ТОВ «Бравекс» жодного разу не зверталося до підприємства з вимогою повернути борг.

А 18.09.2014 року колекторська фірма подає заяву про порушення справи про банкрутство ПП «КВФ «Байс» до Господарського суду Черкаської області. Знову ж таки жодних документів на підприємство ТОВ «Бравекс» не подає.

22.09.2014 року Ухвалою Господарського суду Черкаської області було прийнято до розгляду заяву ТОВ «Бравекс» про порушення справи про банкрутство ПП «КВФ «Байс» та призначено підготовче засідання.

Як визначено чинним законодавством України, у випадках початку розгляду справ про банкрутство автоматизованою системою суду видається довідка про кандидатуру арбітражного керуючого.

Так, автоматизованою системою було видано довідку про кандидатуру Побережного Володимира Трохимовича в якості арбітражного керуючого у даній судовій справі. У зв’язку з цим Побережним В.Т. до Господарського суду Черкаської області було подано заява про згоду на його призначення управителем майна.

Саме тут і почалося найцікавіше.

Підготовче засідання було призначено Господарським судом Черкаської області на 26.09.2014 року. Про наявність такого засідання ПП «КВФ «Байс» дізналося тільки ввечері 25.09.2014 року, отримавши відповідну ухвалу суду.

Прибувши на судове засідання 26.09.2014 року, представник ПП «КВФ «Байс» одразу зрозумів, що підприємство втрапило у серйозну халепу. Головуючий суддя, навіть не даючи змоги представнику ПП «КВФ «Байс» нормально ознайомитися з матеріалами справи, почав ухвалювати необхідні для колекторської фірми рішення.

По-перше, управителем майна ПП «КВФ «Байс» було призначено арбітражного керуючого Косиневського Максима Анатолійовича, а не Побережного В.Т., якого було визначено автоматизованою системою та ним надана згода на призначення. До речі, кандидатуру Косиневського М.А. було запропоновано представником ТОВ «Бравекс» і за дивним збігом обставин Косиневський М.А. з’явився на дане судове засідання.

По-друге, незважаючи на всі прохання представника ПП «КВФ «Байс» відкласти засідання для підготовки заперечень, головуючий суддя ухвалив порушити справу про банкрутство та наклав арешт на все майно ПП «КВФ «Байс» та кошти на його рахунках.

01.10.2014 року, бажаючи зупинити назріваючий конфлікт, ПП «КВФ «Байс» перерахувало кошти на поточний рахунок ТОВ «Бравекс» на погашення боргу, тобто виконало усі вимоги колекторської фірми.

02.10.2014 року відбувається наступне судове засідання у справі про банкрутство. Арбітражний керуючий Косиневський М.А. просить суд усунути керівника ПП «КВФ «Байс», оскільки той ніби то перешкоджає йому у вчиненні покладених на нього повноважень. Ну, звичайно ж, суд одразу задовольняє вимоги арбітражного керуючого, незважаючи на те, що представником ПП «КВФ «Байс» було подано докази повної оплати боргу та прохання закрити у зв’язку з цим провадження у справі.

В цей же день уманські реєстратори здійснюють державну реєстрацію Косиневського М.А. керівником ПП «КВФ «Байс», хоча зазвичай реєстратори затягують вчинення дій на 3-денний строк, який дається їм чинним законодавством.

Однак основною ціллю рейдерів було не ПП «КВФ «Байс», а його дочірнє підприємство Агрофірма «Байс-Агро», на якому і було зосереджено активи, тому колекторську фірму не сильно цікавила сплата підприємством боргу. З цією метою арбітражний керуючий почав вчиняти дії спрямовані на зміну керівництва і самого дочірнього підприємства.

Бачачи усю протиправність дій арбітражного керуючого, засновник ПП «КВФ «Байс» звернувся зі скаргою на рейдерські діяння Косиневського М.А. до Господарського суду Черкаської області. На великий подив 03.10.2014 року головуючий суддя виніс ухвалу, якою Косиневському М.А. заборонялося відчужувати майно ПП «КВФ «Байс» та Дочірнього підприємства «Агрофірма «Байс-Агро», а також заборонялося здійснювати зміну керівника Дочірнього підприємства «Агрофірма «Байс-Агро».

Проте, як виявилося, усе вже було домовлено. 07.10.2014 року уманські реєстратори здійснюють державну реєстрацію нового керівника Дочірнього підприємства «Агрофірма «Байс-Агро» Попика Бориса Борисовича і це все робилося незважаючи на судову заборону. До речі представники ПП «КВФ «Байс» особисто приносили ухвалу про заборону державним реєстраторам ще 06.10.2014 року.

Письмові та усні зверненні працівників підприємств і їх засновника місцева міліція та прокуратура просто ігнорують.

Єдиним проблиском світла в даній ситуації є те, що 16.10.2014 року Господарським судом Черкаської області було ухвалено рішення про визнання недійсним договору про відступлення боргу, за яким ТОВ «Бравекс» і отримав нагоду протиправно захопити аграрні підприємства. Хоча рано радіти, адже до сих пір керівниками обох підприємств є представники рейдерів, які, як показала практика, попри судові заборони продовжують втілювати план рейдерського захоплення підприємств.

Зважаючи на те, що ні міліція, ні прокуратура, до яких працівники та засновник неодноразово звертались, не виявляють найменшого бажання перешкодити рейдерам у захопленні підприємств, трудовому колективу та засновнику залишається сподіватись тільки на власні сили.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору