Приймали пологи у дорозі та рятували при свічках: пригоди черкаських медиків «швидкої» у снігову негоду

27 січня 2018, 17:14

Через снігові замети та нечищені дороги у Черкасах та області медикам довелося йти на справжні подвиги та опинятися в екстремальних ситуаціях. Про те, як працівники "швидкої" працюють у негоду, розповів директор комунальної установи "Обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф Черкаської обласної ради" Ігор Фесун, пише vikka.ua .

За перші два дні негоди, починаючи з 17 січня, випала 1,5 місячна норма опадів. Нечищені дороги та снігові замети суттєво ускладнили роботу екстрених служб, "швидка" – не виключення. Ще на початку зими медики підготувалися до негоди, усі машини оснастили необхідним: зимовими шинами, тросами, лопатами тощо.

"Снігові замети були настільки сильними, що дістатися самотужки машинами не могли. На виклики доїжджали із затримками, а то і з чиєюсь допомогою, – пояснює Ігор Фесун. – Нам дуже допомагала патрульна поліція, Державна служба з надзвичайних ситуацій, та навіть приватні господарства. Спрацювали дуже добре, подекуди рятувальники виїжджали на виклики разом із "швидкими", коли знали, що попереду сильні замети".

Він розповідає, що загалом до роботи медиків у негоду пацієнти ставилися з розумінням. У кого був підвищений тиск – максимальну консультацію намагалися дати по телефону, але і траплялися невідкладні та екстрені виклики.

"У Городищенському районі надійшов виклик про пологи. Знаючи, що попереду непроїзна дорога, бригада виїхала відразу з рятувальниками, а в результаті обидві машини погрузли в заметах, – говорить Фесун. – Старший фельдшер викликав на допомогу свого знайомого, який допоміг медикам дістатися породіллі. У нього в машині вона і народила, а сина назвали на честь фельдшера – Ярославом".

Як розповідає очільник "швидкої", в машинах народжують щодня, але коли ти не знаєш, від кого чекати допомоги в такі періоди – зовсім погано. А от в іншому районі області того ж дня зламалися дві пожежні машини і бригада медиків на виклику, де була тяжкохвора дитина, пробула кілька годин.

"З дитиною все обійшлося, її стан вдалося стабілізувати, – говорить він. – Допомагали забрати її "Уралом", який взяли у лісівників".

Медик каже, що на дороги у населених пунктах гріх не жалітися. Вони почищені взагалі жахливо. На дорогах загального значення зазвичай можна проїхати, а по селах та містах, особливо в Черкасах, Умані, Смілі, Звенигородці – страхи господні.

"У Черкасах медики ходили на виклики пішки за 300-400 метрів, бо не могли проїхати дорогою. Але що говорити, коли деякі бригади не могли виїхати навіть зі свого двору, тому що навіть там не почищено,– розповідає він. – Лікарня – це звичайно добре, але треба, щоб до лікарні хтось ще довіз".

А от за виклики у нічний термін медик взагалі говорити не хоче.

"У деяких населених пунктах не було ні дороги, ні світла. Як можна було працювати? – обурюється Ігор Анатолійович. – Огляд робили при свічках. Я розумію, що так працювали всі, але ж так не має бути. У деяких населених пунктах ще 25 січня не було освітлення".

Ігор Фесун пояснює, що на сьогодні ситуація краща, але в будь-якому випадку транспорт не може швидко пересуватися по цих дорогах. Проїхати іноді зовсім важко, адже більшість населених пунктів майже не посипані протиожеледною сумішшю.

"Коли в селі Бабанка була пожежа в школі-інтернаті, то наші медики туди доїхали не за 18 хвилин, як зазвичай, а за 34 хвилини. Для звичайних людей це нічого не значить, а для медика – прірва, – говорить Фесун. – Ці дні всі працювали у посиленому режимі. Можемо тільки подякувати працівникам екстрених служб та простим людям, які розчищали лопатами дороги, визволяли із заметів тракторами та комбайнами".

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору