При Центрі інтегрованих послуг у Каневі з’явиться соціальний працівник

11 квітня 2017, 20:07

Соціальний працівник, який забезпечуватиме сталість ВІЛ послуг при Центрі інтегрованих послуг, незабаром працюватиме у Канівській центральній районній лікарні. Так, завдяки спільній роботі ЧБО ЛЖВ «Від серця до серця», районної та міської влади Канева у штат лікарні введуть таку посаду. Початок таким діям було покладено у межах пілотного проекту «Сталість ВІЛ-послуг» на Черкащині, коли був створений сайт замісної підтримувальної терапії. Та організація не зупинилася на досягнутому і вирішила продовжити забезпечувати сталість надання послуг для уражених груп населення через механізми фінансування з місцевих бюджетів, інформує прес-служба ЧБО ЛЖВ «Від серця до серця».

Наявність соціального працівника при сайті ЗПТ у Каневі унеможливить переривання лікування АРТ терапією тих, хто цього потребує, слідкуватиме за прихильністю до цього виду лікування, своєчасне виявлення туберкульозу, гепатиту та інших небезпечних хвороб. Оскільки такий супровід не є обов’язком медсестри чи лікаря, цей крок важливий, бо ж саме на прикладі Канівського сайту ЗПТ пілотний проект «Сталість ВІЛ-послуг» показує, що забезпечити стабільність цих послуг можливо.

– Якщо ми говоримо у розрізі реформ децентралізації та охорони здоров’я і забезпечення сталості послуг у сфері ВІЛ, то маємо згадати і про механізм, який забезпечуватиме цю роботу безперервно, – говорить глава правління ЧБО ЛЖВ «Від серця до серця» Наталія Несват. – Будь-яка особа, що знаходиться у категорії уразливої групи, потребує соціального супроводу: консультація, допомога з документами, спрямування до лікарів тощо. Зробити такі послуги стабільними може лише соціальний працівник, який не повинен залежати від строків впровадження соціального замовлення органів влади, а має входити у структуру закладу, де надають такі послуги.Я вважаю, що такий працівник повинен бути у штаті кожного кабінету «Довіри» в області. В цьому і полягає інтегрованість послуги.

Як зазначає Наталія Несват, соціальне замовлення не забезпечує стале забезпечення послуг, оскільки ця категорія дуже залежить від спеціальної процедури, оголошення. Наприклад, соціальне замовлення можуть оголосити у квітні-травні, проте до цього часу надавати соціальні послуги нікому. Що вже порушує принципи сталості.

Тому, ЧБО ЛЖВ «Від серця до серця» розробила механізм забезпечення сталості послуг при Центрі інтегрованих послуг. Це – введення посади соціального працівника у штат Канівської ЦРЛ безпосередньо для роботи при Центрі інтегрованих послуг.

Це приклад для інших лікарень – мати такого працівника, вважають благодійники. Він на своєму рівні забезпечує сталість надання послуг для уражених до ВІЛ груп населення. виконання. Тобто 90 % осіб протестують на ВІЛ, 90 % серед виявлених поставлять на Д-облік, 90 % із цих осіб – доведуть до АРТ-терапії. Таким чином, це ще один вагомий крок у подоланні епідемії ВІЛ/СНІД.

Вгору