Провокатори дестабілізують життя в країні, залякують людей, руйнуючи банківську систему

08 травня 2014, 10:45

Навіть 2 тис. років тому людству було відомо, що легше керувати людьми, коли вони наражаються на небезпеку та відчувають страх. На жаль, ми зараз спостерігаємо, як ця істина використовується проти українців. Провокатори в східних регіонах зараз використовують і жорстку пропаганду з відвертою брехнею, і перекручування фактів, і бойові дії із загрозою життям людей, і, що стало масовим особливо останніми днями, мародерство, грабежі, погроми та напади на банки та інші організації.

Безпека, упевненість у збереженні життя, майна та коштів є базовими потребами людини. Приклади масового вандалізму стосовно банківських установ явно демонструють бажання диверсантів змусити жителів Донецької, Луганської, Харківської, Одеської областей злякатися фінансового колапсу.

Тільки за останні 8 днів від підпалів і нападів у містах Донецької та Луганської областей постраждали 52 банкомати, 26 відділень, захвачено 15 броньованих інкасаторських автомобілів ПриватБанку. Банкомати навіть не грабують, а просто громлять. Адже мета не гроші, мета бандитів – позбавити мирне населення ґрунту під ногами, не дати доступу до грошей, тим самим спровокувати соціальний вибух.

Побоюючись за життя людей, банки змушені призупиняти роботу в східних регіонах чи посилювати охорону. Так, Райффайзен Банк Аваль призупинив роботу трьох відділень у Луганській області та 22 відділень у Донецькій області (усього в банку в цих регіонах 26 і 58 відділень, відповідно). «УкрСиббанк», UniCredit Bank, «Сбербанк Росії», «Альфа-Банк» призупинили роботу відділень (чи працюють, але не обслуговують клієнтів) у Слов’янську і/або Краматорську (Донецька область). Навіть ПриватБанк ухвалив рішення призупинити роботу відділень у деяких найбільш небезпечних районах Донецької та Луганської областей (відновлюючи обслуговування клієнтів в міру нормалізації криміногенного стану). Зокрема, введено обмеження щодо роботи з готівкою, призупинено роботу інкасаторів, а також приймання готівки через термінали самообслуговування та роботу відділень.

Очевидно, що нормальний хід життя людей порушено. Тепер інкасація стала смертельно небезпечною роботою для жителів сходу країни. Навіть, наприклад, у Луганській області в міліції заявляють, що озброєні бойовики замість обіцяної охорони регіону займаються мародерством.

«В області на так званих «народних блокпостах», метою встановлення яких, як стверджували їх творці, є захист області від потрапляння на її територію «небажаних гостей», зараз озброєні люди займаються бандитизмом і мародерством. Вони зупиняють вантажний транспорт, що завозить до області продукти харчування, бензин тощо, просто викрадають вантаж й увозять у невідомому напрямку», – повідомляли у відділі зі зв’язків із громадськістю ГУМВС України в Луганській області у вівторок.

Як зазначили в луганській міліції, криміногенна ситуація в області вийшла з-під контролю через надмірну кількість зброї, що знаходиться на руках у населення. Здійснюються розбійні напади, вбивства, грабежі, захоплення автотранспорту.

Блокування диверсантами нормального життя та роботи банків у східних регіонах призводить до того, що їхні жителі не можуть жити без страху за життя та повною мірою користуватися своїми коштами, безпечно їх зберігати. Усе це призводить до нагнітання негативних настроїв, зростання страху за своє майбутнє, дестабілізації звичного життя людей.

Так диверсанти, зруйнувавши звичний хід життя людей, можуть легше ними маніпулювати, легше переконати у своїх ідеях, налаштувати проти будь-якої влади, пообіцявши ілюзорне вирішення всіх проблем ззовні чи шляхом федералізації.

«Немає нічого страшнішого від самого страху», – ця фраза англійського філософа Френсіса Бекона якнайкраще описує те, що зараз відбувається в Україні. У той час, коли наша країна відновила демократичний шлях розвитку, намагаючись побудувати суспільство без корупції та на благо народу, коли в Україну вже готові надійти довгоочікувані кредити від МВФ і скоро з’являться економічні передумови зростання інвестиційної привабливості, комусь дуже вигідно розхитувати нашу країну та переводити увагу на негатив, на розбіжності між нами.

Замість пропаганди творення та єдності провокатори несуть страх і розкол. Розкол не тільки територіальний, але й розкол у серцях і душах людей, які хоч і різняться поглядами на багато речей, однак здатні поважати один одного та створювати свою країну без втручання зовнішніх сил.

 За інформацією прес-служби Приватбанку

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору