Проїзд у тролейбусах може подорожчати

30 жовтня 2014, 13:04
7_108

Фото: прес-служба Черкаської міськради

Міський голова  Сергій Одарич у середу, 29 жовтня, відвідав КП «Черкасиелектротранс», аби на власні очі побачити в якому стані перебувають тролейбуси, що два роки поспіль простояли на території ПАТ «Азот».

Про це інформує прес-служба Черкаської міськради.

Нині 15 «рогатих» білоруського виробництва, які у 2012 році придбав хімічний гігант,  проходять технічну діагностику на базі КП «Черкасиелектротранс».

– Вчора я зустрівся з генеральним директором ПАТ «Азот» Віталієм Сляровим, обговоривши шляхи співпраці щодо подальшої долі тролейбусів. Поки визначаємось з варіантами. Зокрема, це може бути оренда тролейбусів чи створення спільного підприємства тощо. У нас є спільне розуміння, що тролейбуси мають працювати. Оскільки з кожним роком їх технічний стан погіршується. Я зацікавлений, щоб у найближчі два тижні було розв’язано це питання, – наголосив Сергій Одарич.

На запитання щодо зміни вартості проїзду у тролейбусах, щойно вони поповняться  «рогатими», закупленими ПАТ «Азот», міський голова категорично  спростував цю інформацію:

– Поява нових тролейбусів у місті жодним чином не впливає на вартість проїзду. Інша справа, що у Черкасах вже чотири роки не переглядався тариф на проїзд в електротранспорті. Це питання вже тривалий час обговорюється громадськістю. У міській раді підготовлений проект рішення щодо незначного зростання вартості проїзду у тролейбусах: з 1,25 до 1,5  гривні. Це, до речі, вдвічі менше, ніж коштує проїзд у міських маршрутках. Відповідний проект рішення виноситиметься на розгляд сесії міськради.

5_159

Фото: прес-служба Черкаської міськради

А також  акцентував, що важливо з тролейбусного питання зняти політичне забарвлення:

– До наступних виборів лишилось кілька місяців, тому просив би усіх учасників не вкладати у це питання ніякого політичного забарвлення, – наголосив Сергій Одарич.

Разом з тим директор КП «Черкасиелектротранс» Петро Кучер розповів, що технічна діагностика 15 тролейбусів ПАТ «Азот» – справа не дешева. Оскільки лише заміна масла у всіх «рогатих» обійдеться близько 40 тисяч гривень.  Ще щонайменше стільки ж знадобиться на відновлення загального стану тролейбусів. Кошти сплачує замовник робіт – хімічний гігант.

– Тролейбуси ПАТ «Азот» перебувають у належному технічному стані. Але оскільки вони тривалий час знаходились в «агресивному середовищі» – під відкритим небом – це не кращим чином вплинуло на загальний стан тролейбусів. Зокрема, в окремих місцях зовнішнього покриття проглядається іржа, потребують зарядки акумуляторні батареї,  відновлення та часткової заміни гумотехнічні вироби.. Також потрібно повністю замінити масло. Адже за висновками експертизи у ньому високий вміст вологи, – повідомив Петро Семенович.

3_256

Фото: прес-служба Черкаської міськради

За його словами, впродовж останніх кількох днів було здійснено технічне обстеження чотирьох «рогатих» ПАТ «Азот». Це, на переконання директора КП «Черкасиелектротранс», зовсім не довго. Тим паче, що більше часу тривали підготовчі роботи. 

Тож Петро Кучер сподівається, що за два тижні це питання буде знято. 

Крім цього, повідомив, що вже розпочалось навчання водіїв підприємства, які опановують особливості їзди на новому транспорті.

1_391

Фото: прес-служба Черкаської міськради

У захваті від нових тролейбусів водій КП «Черкасиелектротранс» Микола Павличук, який 23 роки присвятив роботі на «рогатих». Він одним з перших  апробовував сучасні ЛАЗи,  на яких їздив з 1992 по 2007 роки. Також більше пів року керував новеньким тролейбусом, який два роки тому подарував місту ПАТ «Азот».

 Ці нові тролейбуси не порівняти з нашими старими. У салоні для пасажирів та водія працюють окремі кондиціонери. Тож не доводиться мерзнути взимку та страждати від задухи у спеку, зручні сидіння, низька підлога, що зручно для батьків з дитячими візками, людей похилого віку та осіб з обмеженими фізичними можливостями.  Абсолютно інший рівень водіння, все продумано до найменших деталей. Пасажири, які користуватимуться цими тролейбусами, матимуть справді комфортні європейські умови, – поділився своїми враженнями від цих тролейбусів   Микола Павличук.

ДЛЯ ДОВІДКИ:

Сьогодні в Черкасах на лінії виходять 45 тролейбусів, які працюють на 12 маршрутах.

Середній вік тролейбусів КП «Черкасиелектротранс» становить 22,5 років.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору