Професор черкаського вишу став академіком Академії наук вищої школи України

23 жовтня 2016, 09:03

1

Професора Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького Бориса Мінаєва обрали академіком Академії наук вищої школи України. В Київському національному університеті імені Тараса Шевченка на факультеті кібернетики президент АН ВШ України, доктор фізико-математичних наук, професор Олександр Наконечний вручив  Борису Пилиповичу посвідчення та диплом академіка.

Науковці обговорили низку питань стосовно подальшого розвитку академії, зокрема відділення хімії. Висловили думки про можливість проведення виїзних сесій у місті Черкаси, зокрема у Черкаському національному університеті.

Борис Мінаєв вважає, що продуктивним було б проведення наукового семінару, який би дозволив науковцям порушити тему розвитку молекулярної електроніки на Черкащині та в Україні загалом.

2

Приємною новиною є й те, що черкаський професор, який за версією «Скопус» входить у п’ятірку кращих науковців України, нещодавно підвищив свій науковий рейтинг, що нині становить — h=29. Підвищення навіть на 1 сходинку цього рейтингу дається науковцям непросто, це кропітка праця. Борис Пилипович рецензує статті для високорейтингових наукових журналів, співпрацює з найбільшим у світі видавництвом наукової, технічної та медичної (NTM) літератури Эльзевир (Elsevier) та американськими виданнями. Він є керівником у спільних проектах: Шведсько-Українського «Visb» та Румунсько-Українського з розробки барвників для сонячних батарей. Лише цьогоріч Борис Мінаєв працював у межах міжнародних грантів в Інституті хімії Академії наук КНР (Пекін) та в Королівському інституті (Стокгольм).

Активну роботу Борис Пилипович проводить і зі своїми аспірантами. Його учні відомі у наукових колах за межами України. Він із гордістю згадує Олеся Плашкевича, Олександра Лободу, Гліба Баришнікова та інших.

За інформацією прес-служби ЧНУ

 

Вгору