Блоги

Про справжні ялинки та крокодилячі сльози зелених активістів

Ольга КОСЕНКО музейний працівник, фрілансер

косенкоТихо, але впевнено наближаються новорічні свята. Ще трохи і в кожному домі запахне мандаринками, салатом олів’є, замигає вогниками, заблистить «дощиком».

Але то буде потім. А поки що ведуться кровопролитні фейсбучні войни між прихильниками справжніх й-й-йолок (як казав наш незабвєнний бувший лєгітімний) і пластмасовими.

Зелені актівісти ще з листопада почали лити крокодилячі сльози за безневинно убієнними деревцями, лякать кисневим голоданням, екологічною катастрофою і слати прокльони на голови тим, хто щороку встановлює дома справжню, пахнучу живицею лісову красуню.

От я скіки живу, ніколи не розуміла цих істерик зелених активістів. Мені завжди здавалося дивним, як екологічно сознатєльні активісти можуть ратувати за те, щоб збільшувати кількість пластмасових виробів у світі. У нас мало гидкої, смердючої пластмаси, яка не псується добровільно і яку знищити без створення екологічної катастрофи просто неможливо? Давайте ще мільярди пластикової хвої наштампуємо. А про людей, які притягнуть оте дешеве, неясно чим пофарбоване і з чого зроблене китайське барахло (бо недешеве і некитайське зара мало кому по кишені) в хату і будуть всі новорічні свята вдихати його випари, хтось із екоборців думає? Дуже по-зеленому, ага.

От ці актівісти як і романтики-вегетаріанці, які ратують за те, що не можна в корів забирати молоко, а в курей – яйця, якісь відірвані від життя. Вони наче ніколи не були в сосняку, не бачили молодянкових висадок (таких густих, що вони просто кричать про розрідження), не знають, що лісівники висаджують спеціальні плантації сосонок конкретно для продажу. І скільки б прес-служба лісництв не пояснювала, що вирубують на Новий рік те, що і так підлягало вирубці, актівісти не заспокоюються. Кричать криком, хоч ти їм що кажи.

15570901_1327969167224636_1028500421_n

Я взагалі не дуже люблю штучне. І точно не розумію, як добровільно в хаті можна поставити пластмасову імітацію замість справжньої ялинки. Немає в натуральних новорічних сосонках ніякої шкоди для екології, якщо, в погоні за економією в пару десятків гривняків, не годувати ялинкових браконьєрів.

Купуйте деревця на офіційних ялинкових базарах – он їх скільки цього року в Черкасах працюватиме, і сигналізуйте про тих, хто продає деревця, що були вирубані незаконно. От цих браконьєрів точно жаліти непотрібно, бо навіть у наш нелегких час не можна заробляти, знищуючи природу. Штрафів їм і побільше!

А Новий рік таки повинен бути зі справжніми ароматами мандаринок і живиці.

Вже середина грудня, значить свята тихо, але впевнено наближаються.

  
Усі тексти автора
Коментарі - 0

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*


*

* Модератор має право без попередження та додаткових пояснень видаляти коментарі, які не відповідають ПРАВИЛАМ сайту.

КАЖУТЬ ЩО...
СОЦ. МЕРЕЖІ
Читайте нас на Facebook

AVTOsale.ua-всі пропозиції з продажу авто Вашого міста.
Слідкуйте за свіжими новинами в Україні на UKR.NET
Афіша всіх фільмів в кіно на KINOafisha.ua.
Погоду в Черкасах на тиждень дивись на Sinoptik.ua.