Правоохоронці з’ясовують причину масового отруєння дітей у черкаській школі (відео)

10 травня 2018, 22:56

Діти, які отруїлись у Черкасах на шкільній лінійці, потроху одужують. Напередодні 11 учнів, які з вівторка перебували у реанімації, перевели до стаціонару. Фахівці ДСНС й досі встановлюють, якою речовиною потруїлись діти, інформують "Подробности".

Цей інцидент став справжнім шоком для міста. Під час лінійки до Дня пам'яті та примирення учні восьмої школи почали масово непритомніти. На погіршення самопочуття поскаржилися майже сто людей. Нині ушпиталили 55 дітей та 4 дорослих. Стан пацієнтів лікарі оцінюють як задовільний.

"Основні симптоми це нудота, це були головні болі, підвищення артеріального тиску. У деяких дітей була тахікардія, слабкість в ногах, болі в животі, нудота", - говорить Наталія Волчкова, заступник головного лікаря дитячої обласної лікарні.

Ближе до полудня дітей з реанімації поступово почали переводити в стаціонар. Діана і Влада, які перебували під пильним наглядом лікарів, зараз почуваються краще.

"В мене була задишка, я задихалася трошки. А в мене, коли я зайшла в школу, то у мене почав живіт боліти… і потом нас забрали в швидку допомогу".

Дев'ятикласниці Світлана та Аміна вже навіть готові виписуватися, хоча до лікарні "Швидка" привезла їх напівпритомними. Дівчата досі не можуть зрозуміти, чим отруїлися.

"Ні запаху, ні смаку ми не відчували ніякого. Ми занесли речі до класу і потім по дзвонику вийшли на лінійку, построїлися. То вже на лінійці всім ставало погано", - розповідають Світлана Макаренко та Аміна Каменєва, учениці 9 класу Черкаської школи №8.

Причину масового отруєння з'ясовують правоохоронці. За розпорядженням прем'єр-міністра Володимира Гройсмана задіяли столичні лабораторії. Експрес-дослідження черкаської Держслужби з надзвичайних ситуацій результатів не дали.

"Знову зробили більш ретельні дослідження і вони, знову таки, нічого не показали - немає отруйних речовин, немає перевищення граничних концентрацій по іншим речовинам", - повідомив Костянтин Проценко, радник начальника управління ДСНС у Черкаській області.

Результати аналізів столичних експертів будуть готові за тиждень. Наразі відомо лише те, що отруйну речовину розпилили безпосередньо на шкільній лінійці.

Вгору