Потрібно пам’ятати, що йде війна, – у Черкасах вшанували загиблих АТОвців (фото)

14 квітня 2017, 19:17

Фото: Про все

Пам’ятною ходою, покладанням квітів та поіменним згадуванням усіх, хто не повернувся додому живим з АТО – так у Черкасах пройшла третя річниця від початку конфлікту на Донбасі. До вшанування АТОвців, які поклали життя на Сході, долучилося кількасот черкащан з числа бійців, волонтерів, рідних загиблих та пересічних містян.

Довгою колоною люди пройшли центром Черкас до стели із зображеннями загиблих бійців та Героїв Небесної Сотні, що на алеї Слави. Пам'ять загиблих вшановували без жодних гасел та вигуків лише із плакатом, яким нагадували містянам, що в країні триває війна, та із портретами загиблих в АТО черкащан.

Фото: Про все

Фото: Про все

Від стели учасники ходи попрямували у Долину троянд. Там поіменно згадали всіх черкащан, які загинули, боронячи країну від ворогів. Коли зачитували прізвища воїнів, люди голосно промовляли: «В строю». У пам'ять про загиблих також запалили фаєри.

Фото: Про все

Фото: Про все

- Нам потрібно пам’ятати, що йде війна. Тут зараз світить сонечко і всі цьому радіють, а там – гинуть люди. А дехто тут цього навіть не усвідомлює. Тому потрібно людям хоча б нагадувати, аби вони пам’ятали, що за них там воюють. Адже ця війна, мабуть, йтиме ще не один рік, і нам потрібно в ній вистояти, - каже заступник командира окремого мотопіхотного батальйону Олександр Чубенко.

У колоні він йшов разом зі своїми бойовими побратимами. Говорить, що навіть на мирній території вони намагаються триматися разом.

Фото: Про все

Фото: Про все

Батько загиблого бійця Анатолій Панченко говорить, що війна забрала багатьох синів.

- Нам, батькам, страшно жити з такими думками. І наш душевний стан не передати словами. Багато батьків не прийшли сьогодні на цей захід, бо для них це дуже важкі спогади, - промовляє чоловік. – Але важливо, щоб пам'ять про наших синів продовжувала жити.

Фото: Про все

Фото: Про все

 

Фото: Про все

Фото: Про все

Вгору