Понад тисячу черкащан вимагають від міської влади реалізації велопрограми

19 жовтня 2016, 10:59

MTUuMDUuMjAxMy0xNToyMzg3NTE52688

18 жовтня 2016 року представники Всеукраїнської ініціативи «Активна Громада» передали до Черкаської міської ради петицію від 1013 черкащан з проханням забезпечити виконання Програми розвитку велосипедної інфраструктури у м. Черкаси.

Документ адресований міському голові та виконавчому комітетові.

У тексті петиції мешкані вимагають реалізувати велопрограму в частині заходів на 2016 рік, а саме: створити велосипедні маршрути - 6 632 м, велосипедні рекреаційні маршрути - 1 043м, створити веломережі при реконструкції доріг та виконання інших заходів програми.

Петиція була розміщена 15 вересня на сайті ВГО «Інститут Республіка». За місяць електронне звернення набрало в чотири рази більше підписів, ніж необхідно для розгляду. За словами помічниці регіонального координатора ініціативи «Активна Громада»  Інни Лелюх, попередні звернення до влади очікуваних результатів не дали.

«На офіційний іформаційний запит про стан виконання велопрограми, головний виконавець – департамент житлово-комунального комплексу – не надав інформації. Друге звернення було колективним 23 серпня цього року. Тоді під час проведення Всеукраїнської акції «Година народовладдя» кожен другий пересічний містянин підтримав колективне звернення до міського голови про стан виконання програми. Лише через півтора місяці після повторних звернень була отримана зухвала відписка заднім числом за підписом міського голови Анатолія Бондаренко.  Тим паче, з листа неможливо встановити суті відповіді по колективну зверненню», - зауважила Інна Лелюх.

Варто зазначити, що після отримання петиції мерія має діяти згідно  з ст. 23 ЗУ «Про звернення громадян»: «у випадку отримання органом місцевого самоврядування електронної петиції, збір підписів на підтримку якої здійснювався через веб-сайт громадського об’єднання, інформація про початок розгляду такої петиції оприлюднюється на офіційному веб-сайті відповідного органу не пізніше, як через два робочі дні після отримання петиції».

Отже, інформація про початок розгляду петиції повинна з’явитись на сайті міськради не пізніше, ніж 20 жовтня. Після цього протягом 10 робочих днів має відбутись її розгляд міським головою Анатолієм Бондаренком та виконавчим комітетом.

Вгору