Понад 2 тисячі черкащан хворіють на хронічні гепатити

13 березня 2017, 21:08

Лише кожен десятий із них отримав противірусну терапію. Решта перебувають в очікуванні або взагалі не бажають лікуватися від гепатиту, пише "Діловий регіон".

- Часто на гепатит В або С не звертають уваги, бо вони хронічні, нічого явно не болить. І люди не лікуються. Приходять в лікарню вже тоді, коли починають турбувати симптоми цирозу чи вторинні прояви захворювання. Часто буває вже запізно приймати терапію. А буває, людина знає протягом 10-15 років, що в неї є інфекція, але нікуди не звертається, – розповіла порталу «Діловий регіон» директор КНП «Черкаська міська інфекційна лікарня» Світлана Волгіна.

На оплату лікування хронічних гепатитів В і С з 2013 року виділяють гроші з державного бюджету. У 2016 році Міжнародний благодійний фонд «Альянс» також надав фінансування. Однак цих коштів недостатньо для оплати недешевої терапії всім, хто її потребує. Для призначення противірусної терапії у міській інфекційній лікарні щомісяця засідає консиліум лікарів. Саме він призначає лікування тим, хто потребує.

Протягом 2014-2016 років на консиліумі було призначено лікування 185 пацієнтам. 114 із них отримали терапію за кошти держбюджету, лікування ще 20 оплатив МБФ «Альянс», а 51 пацієнт – за власні кошти. Нині в черзі очікують на комбіновану противірусну терапію 44 хворих, за рішенням консиліуму.

При цьому на обліку в обласному реєстрі перебувають 2056 жителів Черкащини із хронічним вірусним гепатитом В або С. З них у Черкасах зареєстровано 891 особу. Однак чимало людей не підозрюють про свій діагноз або не бажають ставати на облік, оскільки побоюються, що ці дані можуть набути розголосу.

- Усі персональні дані пацієнта можуть бути зафіксовані і передані тільки в системі охорони здоров’я. Фактично, за межі нашої інформаційної системи вони не можуть бути передані, - запевняє Світлана Волгіна.

Дані про таких хворих з усієї області зберігаються та обробляються в Черкаській міській інфекційній лікарні. Тут сформовано обласний електронний реєстр хворих на хронічні вірусні гепатити. Також лікарі надають консультативну допомогу хворим, які приймають противірусну терапію в амбулаторному режимі. Однак, цю роботу медперсонал змушений проводити на волонтерських засадах у вільний від роботи час, оскільки фінансування цієї діяльності не передбачене.

Директор закладу Світлана Волгіна вже неодноразово порушувала питання створення кабінету амбулаторного прийому хворих на інфекційну патологію для консультативних хворих та на забезпечення виконання Державної цільової соціальної програми діагностики та лікування вірусних гепатитів для жителів міста. Однак поки що ні область, ні місто кошти виділяти не поспішають.

Довідка:

Гепатит B – інфекційне захворювання, яке вражає печінку і призводить до її запалення. Жоден із доступних препаратів не може звільнити від інфекції, вони можуть зупинити реплікацію вірусу, таким чином мінімізуючи шкоду для печінки. Передається через кров. Захистити себе від цієї інфекції можна за допомогою щеплення. З 2006 року ця процедура введена в календар профілактичних щеплень для дітей. А тим, хто народився раніше, необхідно подбати про вакцинацію самостійно.

Гепатит C – інфекційне захворювання, яке спричинює вірус гепатиту C і вражає як печінку, так й інші внутрішні органи та тканини лімфоїдного та нелімфоїдного походження (зокрема, кістковий мозок, щитоподібну залозу тощо). Інфекція часто перебігає безсимптомно, але хронічна інфекція призводить до утворення фіброзу в печінці і в кінцевому результаті до цирозу, чи раку печінки (гепатокарциноми). Зараження відбувається від прямого попадання вірусу з крові у кров. Стандартно гепатит C лікують за допомогою противірусної терапії. Вакцинації від цієї інфекції не існує.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору