Поліцейські експерти допомогли встановити оригінальність музейного експонату

29 липня 2018, 19:02

Нещодавно, до фахівців центру звернувся представник музею – завідувач відділу історії краю Ганницький С.Г. з метою отримання консультації. Необхідно було встановити інформацію стосовно цікавого музейного експонату, а саме документа про зарахування до членів спілки історії при Імператорському Московському університеті за часів правління царя Олександа Першого, датованого 1811 роком. У краєзнавців виник сумнів щодо оригінальності документу та періоду побутування, повідомляє сайт Черкаського Науково-Дослідного Експертно-Криміналістичного центру МВС України. 

Дослідження унікального документа проводили фахівці центру – експерт у галузі мистецтвознавства Солодовніков І.В. та експерт з дослідження друкарських форм, засобів виготовлення документів, дослідження реквізитів документів, почерку і підписів Сидоренко Л.О.

Цікавим виявилося те, що документ виконаний з неймовірною технічною та художньою майстерністю, має реквізити, що засвідчують державну приналежність, порядковий номер 22 (всього було видано близько 30 екземплярів), папір має водяні знаки "E&P" із клеймом фабрики та датуванням 1802 року. Такі нагородні листи вручалися виданим особам держави за вагомі досягнення у галузі історичних наук.

Завдяки взаємній співпраці вдалося також встановити, що папір цупкий сірувато-коричневатий, бланк виготовлений типографським способом глибоким та високим друком, рукописні записи виконані різними особами, чорнилами, які мають темно-бурий та світло-бурий відтінок, характерний для часткового знебарвлення барвника під впливом часу. На документі мається сургучний відтиск печатки даної спілки. Сургуч червоного кольору, має розтріскування.

Дослідження проводилося з використанням засобів та методів технічної експертизи документів, зокрема на відеоспектральному компараторі VSC 40, який дозволяє вивчати документи у різних променях та режимах.

Таким чином, результати проведеного дослідження історичних матеріалів працівниками Експертної служби МВС спільно з представником Обласного краєзнавчого музею дають підстави висунути припущення про те, що документ є достовірним і відповідає своїм реквізитам та періоду свого побутування.

 

Вгору