Поки лікуєш, стаєш пацієнту майже родичем, – лікар-травматолог

18 червня 2017, 16:43

Понад 20 тисяч пацієнтів щороку, тисячі врятованих життів, щодня сотні хворих. Ось такий кропіткий доробок має на своєму рахунку Третя черкаська міська лікарня станції швидкої допомоги, яка з початку свого відкриття у 1978 році праціює цілодобово, без свят і вихідних. 

Уже з восьмої ранку у травматологічному відділенні Третьої міської лікарні чекають пацієнти. Лікарі повинні кожного оглянути, перев’язати, надати первинну допомогу. Історії хвороб у містян зустрічаються найрізноматніші. Від звичайнісіньких вивихів до складних багаточисельних переломів, так званих політравм, отриманих удома, на роботі, на відпочинку.

- Кожного дня надходить до 10 травмованих. Зимою, через складні погодні умови звісно надходить значно більше. Буває й 20, і 30. Одразу надаємо допомогу, оперуємо. Завдяки коштам, які надходять з міського бюджету, ми можемо забезпечити хворим перший день перебування та й оперувати одразу, - розповідає лікар ортопед-травматолог Юрій Бейкун. – Найтяжчі, звісно, з політравмами. Це переломи кінцівок, тазу, хребта.

Хворі, що перебувають на стаціонарному лікуванні, - під постійним кваліфікованим наглядом. Лікарі, які ведуть того чи іншого пацієнта, фактично проживають разом з ними певний відрізок їхнього життя. З багатьма пацієнтами, які отримали допомогу й видужали, надалі підтримуються товариські стосунки.

- Буває  таке, що людина потрапляє до нас без свідомості, з проблемами опорно-рухового апарату. Ми допомагаємо пацієнту, він приходить до тями, починають рухатись кінцівки, - говорить лікар. - Фактично відчуваєш до цього пацієнта якусь прив’язаність, наче стаєш родичем.

Травматологічне відділення багатофункціональне: крім надання допомоги після отриманих травм, у ньому можна пройти лікування ортопедичним хворим з наслідками травм та захворюваннями хребта і суглобів. У порівнянні з усією лікарнею саме на лікарів - травматологів припадає найбільша хірургічна активність, яка складає 70% від загального показника.

Відділення хірургії також постійно переповнені. Одне з них спеціалізується на наданні невідкладної і планової хірургічної допомоги при захворюваннях органів черевної порожнини, друге - наданні ургентної і планової хірургічної допомоги хворим із гнійно-септичною патологією, у т.ч. і з гнійно-запальними захворюваннями на фоні цукрового діабету.

Найголовнішим завданням медичного персоналу відділень є вчасне та адекватне реагування на проблему, адже через найдрібнішу помилку подальші наслідки можуть стати фатальними.

- Кожен день виникають випадки незвичні, нестандартні. На них треба правильно реагувати. Ось нещодавно до нас потрапив молодий чоловік із розривом печінки. І лише правильно та вчасно надана кваліфікована допомога дала йому можливість одужати.  - каже лікар-хурірг Олег Демура. - Сьогодні він радіє, що вижив.

Олег Демура має 27 років хірургічного стажу. Свою професійну діяльність розпочав саме у третій міській лікарні. Каже, що хірургія - це покликання всього його життя.

- Приємно коли йдеш містом і з тобою вітаються твої колишні пацієнти. Розумієш, що недарма обрав свою професію, - наголошує лікар.

Ті ж, хто одужав завдяки лікарям, поспішають повернутись до роботи та звичного життя. Серед них багато тих, хто завжди залишається вдячним своїм рятівникам. Та  бувають і незадоволені, ображені на лікарів пацієнти, що звинувачують їх у непрофесіоналізмі.

Самі ж лікарі зізнаються, що завжди болісно ставляться до подібних випадів, та все одно поспішають на допомогу кожному. Адже для них немає різниці, хто перед ними - їхнє завдання та покликання - боротися  за життя та здоров’я кожного свого підопічного.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору