сьогодні

10:56

Погода внесла корективи у хід посівної на Черкащині

Поле_озимини.

У цьогорічну посівну компанії на Черкащині внесла свої корективи погода – засушливий вересень змусив аграріїв відтермінувати посіви й чекати дощу, оскільки через сухість грунту було неможливо повноцінно обробляти землю для озимини. Тепер же після нещодавніх дощів сільськогосподарські виробники поспішають засіяти свої поля.

– Грунт було дуже важко обробляти, а пшениця потребує якісного посіву. Тож аграрії займали вичікувальну позицію, – зазначає начальник управління агропромислового розвитку обласної державної адміністрації Ігор Колодка.– Тепер, коли погодні умови змінилися, темпи посіву озимини зростуть. До речі, в минулому році ситуація була не краща. А після таких опадів можна прогнозувати хороші сходи. Дощ виправив ситуацію, тож поки що я не бачу якихось загроз для озимини.

За словами Ігоря Колодки, на сьогодні аграрії висіяли вже половину від запланованих площ, а це близько 117 тис. га. Загалом на Черкащині під озимину планують засіяти 245 тис. гектарів.

Водночас, як зазначають аграрії, погода таки внесла суттєві корективи в посівну кампанію: через тривалу відсутність опадів на полях довелося висіяти меншу кількість озимини, ніж в попередні роки.

– Відсутність опадів упродовж майже всього вересня, призвела до надмірної сухості ґрунту, а відповідно й до ускладнення проростання зерна. На сьогодні ще немає жодного гектару сходів, хоча на цю пору поля повинні бути вже зеленими, – говорить директор з Аграрного виробництва LNZ Grouр Роман Франчук.

Станом на сьогодні опадів, уточнює Роман Франчук, випало вже достатньо.

  
Коментарі - 0

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*


*

* Модератор має право без попередження та додаткових пояснень видаляти коментарі, які не відповідають ПРАВИЛАМ сайту.

КАЖУТЬ ЩО...
Олег
Олег
Заправку під Золотоношею пограбували особи з символікою громадської організації, – прокуратура (фото)
СОЦ. МЕРЕЖІ
Читайте нас на Facebook

AVTOsale.ua-всі пропозиції з продажу авто Вашого міста.
Слідкуйте за свіжими новинами в Україні на UKR.NET
Афіша всіх фільмів в кіно на KINOafisha.ua.
Погоду в Черкасах на тиждень дивись на Sinoptik.ua.