Перед нашою економікою постала серйозна проблема – через втрату основного ринку збуту, – Олег Кашко

17 липня 2014, 10:40

Депутат Черкаської міської ради, генеральний директор ПАТ «Юрія» Олег Кашко – про необхідність нового витку розвитку для української економіки.

Сьогодні перед нашою економікою постало серйозне випробування, від якого залежатиме її подальший розвиток і добробут України. Більшість українських підприємств назавжди втратили основний ринок збуту своєї продукції – оскільки їх діловими партнерами були саме російські підприємства. Така втрата означає вагомий удар по економіці наших підприємств і серйозне випробування для економіки країни.

Я працюю у молочній промисловості - і нас також торкнулася криза, досить вагома. Зокрема – у виробництві та реалізації твердих сирів. Адже практично 60-70% вироблених в Україні твердих сирів експортувалося у Росію. У зв’язку із політичною ситуацією в Україні та військовою агресією з боку Росії, практично всі виробники сиру водночас втратили ринок збуту. Перед усіма ними постало гостре питання: скорочувати виробництво, звільняти працівників чи шукати вихід із кризи. Адже така кількість сирів, яка вироблялося в Україні, нам не потрібна. Стандарти якості далекі від вимог ЄС – та і такого виду продукції у них і без нас вистачає. Багато виробників перейшло на випуск сухих молочних продуктів та вершкового масла (СЗМ, ЦСМ, казеїн, суха сироватка). Це дало можливість вийти на європейські ринки - у Європі спостерігається дефіцит такої продукції та у цьому випадку ми можемо забезпечити відповідність їх стандартам.

Звичайно, такий перехід вимагає модернізації виробництва і додаткових фінансових вкладень, а також – перегляду стандартів та нормативної бази. Проте, це диктують самі вимоги динаміки сучасного життя. Лише підприємства, що зможуть швидко і адекватно реагувати на зміни ринку, мають шанс нормально розвиватись.

Давайте проаналізуємо інші сфери нашої економіки. Завод «Мотор-Січ» - єдиний завод, що випускає двигуни для вертольотів – і, до того ж, високого класу. Для такого підприємства не складе проблеми вийти на ринки збуту, наприклад, Китаю чи Азії. Те ж стосується і літакобудування та космічної галузі. Щодо вагонобудування, то ця наша продукція, безумовно, може бути затребувана на ринку Індії, яка розвивається дуже швидкими темпами.

Одним словом – за бажання, наші підприємства можуть знайти свою нішу на світових ринках. Головне – оперативно переорієнтуватись під вимоги розвитку світової економіки.

…Будь-яка криза у економіці, виробництві – безумовно, це боляче, проблематично і дорого. Та, з іншого боку, політичні та економічні кризи перманентно супроводжують розвиток людської цивілізації. І будь-яка криза – це завжди можливість виявити та ліквідувати фактори, що перешкоджають подальшому прогресу та отримати новий поштовх до розвитку.

За інформацією Черкаського прес-клубу реформ

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору