сьогодні
16 січня 2017

09:20

Перед нами поставили нові задачі, до яких ніхто не був готовий, – Андрій Бортник про зимове прибирання в Черкасах

12495161_1674399886161619_4998999877065171732_n

Фото зі сторінки Андрія Кучі у Фейсбук

Черкаси знову накрив снігопад. Вчора у місті цілу добу не вщухав сильний сніг, а обласний центр з  гідрометеорології прогнозує хуртовини та снігові замети й надалі. Із запитаннями, чи готове місто до прибирання такої кількості опадів із доріг та хто повинен наводити лад на тротуарах та зупинках, «Про все» звернулося до генерального директора підприємства ЧСУ-525 (яке утримує міські автошляхи) Андрія Бортника.

– Черкащани по-різному реагували на прибирання доріг під час попереднього снігопаду. Одні дякували вам за виконану роботу і розміщували у соцмережах фото та відео колони прибиральних машин. Інші ж навпаки скаржилися, що дороги ніхто не чистить. Як ви оцінюєте виконану роботу та з якими проблемами довелося зіштовхнутися?

– З тим регламентом, який у нас був з року в рік, ми впоралися чудово. Але перед нами поставили нові задачі, до яких ніхто не був готовий, а підготуватися до них за один день – взагалі нереально. Обсяг доріг, які ми повинні очищати від снігу, міська влада збільшила у 2,5 рази, додавши усі провулки, які є в Черкасах. Виконати таке завдання тією технікою, яка була у нас,  неможливо, адже техніка закуповується планово під обсяг робіт, передбачений містом. Враховуючи цю ситуацію, ми додатково закупили три трактори, два піскорозкидаючих причепа, зробили установку по обробці тротуарів протиожеледним реагентом і два снігонавантажувача. Крім того, було залучено велику кількість техніки субпідрядних організацій, яка була у місті. У нас працюють шість додаткових тракторів, один грейдер і два бобкета (міні-екскаватори, – ред.).

– Під час попереднього снігопаду виник форс-мажор через відсутність у місті потрібної кількості солі для реагенту. Чому так сталося і як це відбилося на чистці доріг?

– Дійсно, це ледь не призвело до надзвичайної ситуації. Запас солі в місті складав менше 60 тон. А одна обробка доріг потребує  75 тон солі. Така ситуація виникла тому, що єдиний в Україні завод у зв’язку з невеликими замовленнями закрився на різдвяні свята і повністю припинив відвантаження. У результаті, проплачена сіль так і не була поставлена вчасно. Тому нам довелося всю роботу виконувати з мінімальною кількістю реагенту. Якщо солі є потрібна кількість, то при обробці реагентом доріг сніг розчиняється. Наша задача була забезпечити проїзд транспорту основними магістралями. Ми з нею впоралися. Якби у цей час ми почали б чистити провулки і дворові проїзди, то засипало б усе місто, і з точки А в точку В було б неможливо доїхати. Тому у таких випадках завжди робиться найголовніше. У межах нормативного часу усі вулиці, які ми повинні були очистити, ми привели до нормативного стану, очистили до асфальту.

– Відповідно до нового регламенту тепер ваше підприємство повинно очищати і обробляти від снігу вже всі дороги в Черкасах?

– Так. У нас є перелік вулиць, які ми повинні почистити і обробити у першу чергу, вони на карті зафарбовані. Ті вулиці, які не зафарбовані, очищаються додатково після розчищення основних. Усі провулки чистяться після закінчення снігопаду. Коли ми виконали свою роботу на основних маршрутах, привели вулиці до відповідного нормативного стану, тоді ми починаємо чистити провулки. На сьогодні, у нас працює 21 одиниця техніки з прибирання, одночасно триває розчищення по 5-ти маршрутах.

– Чи передбачено умовами договору вивіз вашим підприємством снігу з доріг за місто, чи ваше завдання лише згорнути його до узбіччя?

– Сніг ми не вивозимо, оскільки це дуже дорого. Окрім Києва жодне місто в Україні не вивозить сніг з доріг, оскільки витрати на це з бюджету просто шалені. Тому сніг згортається на одну й іншу сторони від дороги.  Дороги 1-2-ої категорії ми розчищаємо до асфальту. Відповідно до стандарту, вал, який утворюється, не повинен бути більше, ніж ширина однієї полоси руху.

– Чи входить в обов’язки підприємства розчищати від снігу зупинки?

– 50% черкаських зупинок входить в наші обов’язки. Зазвичай, впродовж 2-3 днів ми приводимо їх до ладу. Інші 50% зупинок повинні очищати їх власники, приватні заклади, які біля них розміщені, наприклад, торгово-розважальні центри, магазини тощо. От саме на адресу таких зупинок надходить найбільше скарг, що вони не почищені. Ми, звичайно, направляємо свою техніку на допомогу місту, але виконувати за інших їхню роботу, яка нам не оплачується, постійно ми не можемо.

– Ця зима продемонструвала черкащанам, що найбільші проблеми у міста з утриманням тротуарів, які по суті ніхто не доглядає. Що на вашу думку може змінити цю ситуацію і подарувати містянам чисті і приведені до ладу пішохідні доріжки?

– Ми розробляли рекомендації, як можна почистити тротуари в Черкасах. Ми придбали два пристрої для посипання доріжок піском, придбали пристрій для обробки протиожеледним реагентом. Але таким чином можна очистити досить малу кількість тротуарів у місті. На мою думку, потрібно розробляти окрему комплексну програму, як діяти з тротуарами. Адже це дуже складне питання. По-перше, не зрозуміло, хто за все це буде платити. До сьогодні тротуари чистилися або за рахунок СУБів, коли це стосувалося багатоповерхових будинків, або за рахунок приватного сектору, або установ та організацій, розміщених поруч. Були й тротуари, які взагалі ні за ким не закріплені. Частина людей та організацій добросовісно виконували цю роботу, частина – ні. Я вважаю, що цим питанням повинна займатися окрема організація або кілька організацій, кожна з яких буде відповідати за свою ділянку роботи. Повністю механізовано чистити тротуари просто не можливо. Тротуари не зроблені відповідно до стандартів. Вони на різних рівнях, у деяких місцях вони завужені, тому що хтось висипав землю, інші добудували сходи на тротуарі. Техніка до цього місця доїжджає, а далі проїхати вже не може. Тому люди, які будуть займатися обробкою тротуарів, повинні досконало знати кожен свій маршрут. Адже коли випадає 10 см снігу ти не знаєш, що під ним. У результаті – часті поломки, техніка не може почистити тротуар тощо. Наскільки мені відомо, місто планує обробку тротуарів доручити КП «ЧЕЛУАШ». Я б краще провів тендер, який би визначив організацію, дав би їй час підготуватися. Моє підприємство завантажено роботою, тому чистити тротуари ми фізично не можемо, навіть якби перед нами поставили таке завдання.

 

  
Коментарі - 0

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*


*

* Модератор має право без попередження та додаткових пояснень видаляти коментарі, які не відповідають ПРАВИЛАМ сайту.

КАЖУТЬ ЩО...
Дмитро
Дмитро
Найкраща оцінка ситуації від Mykola Rud - тут вже є робота і для СБУ: "Як професійний педагог. Прослухавши аудіозапис голосу вчительки, яка розмовляє із дітьми, можу зробити висновок про професійну непридатність не лише вчительки, а й директора. Він напевно мав вивчити аудіозапис. Якщо директор прослуховував цей запис і вважає себе педагогом - то мав зробити належний висновок із тої ситуації, яка склалась. Він також мав належно відреагувати НЕГАЙНО. На що він сподівався? Чому поводить себе так впевнено і навіть зухвало? Слід терміново втрутитись "Інституту педагогіки", підключити психологів і зробити дослідження записів спілкування педагога із дітьми. Це слід зробити якомога швидше, щоб відповідні органи мали цей документ на руках і могли посилатись на нього. Батьки не є педагогами і психологами - вони не мають кваліфікаційного права вирішувати чи варто - чи не варто захищати вчительку й директора школи. Це мають робити СПЕЦІАЛІСТИ. Директор і завідувач районної педагогічної структури мають бути звільнені. В нормі, вони безумовно винні і це не підлягає обговоренню. Їх службовим обов’язком є моніторинг процесу навчання і ВИХОВАННЯ. Вони для цього призвані та існують як інституція. На очах у всієї школи створено систему цькування дитини-інваліда... І у цьому приймає участь не лише вчителька, а й директор, який не зробив належних висновків... Він не міг не знати, як вчителька розмовляє із учнями – про це однозначно відомо колегам – адже вона кричить дуже голосно, що можливо є ознакою неадекватного стану нервової системи. Таке теж не можна виключити. Це може означати, що вища керівна структура курирує даний процес і направляє його у потрібному їм напрямку. Тобто – за попередніми висновками - це антидержавна діяльність. Очевидно, що у обласних структурах це відомо усім, хто мав би по службі це знати. Міське управління має зробити висновок і продовжити дослідження у всіх інших школах. Скоріш за все - це тотальне ураження нашого соціуму у даному регіоні й у даній сфері. Мій попередній висновок такий: у місті нездорова обстановка; судячи із промови директора у всіх управліннях педагогічної сфери міста домінує антиукраїнська та антидержавна агресивна позиція. За таких умов очевидно, що антидержавна = антиукраїнська робота ведеться планомірно і сплановано. Тут вже пізно робити висновки - слід діяти негайно. Одночасно із тим, слід діяти обережно, уважно стежачи за реакцією із метою упередження якихось небезпечних кроків із боку антидержавної агентури. Хочу зауважити важливу, на мій погляд, обставину: все це відбувається під час воєнних дій на Донбасі та на Луганщині."Текст коментаря
У Черкасах школярку виживають з класу через конфлікт із вчителькою
Олег
Олег
Пані Олена, не варто вороже ставитися до зауважень, навіть якщо вони Вам не зовсім приємні. Я в своєму коментарі не знайшов місця, де б я назвав Вас людиною другого ґатунку. Це по-перше. По-друге, вміти розмовляти двома-трьома-п'ятьма мовами це добре! Дуже добре! Але Ви все ж таки маєте одну РІДНУ мову? Ту мову, на якій Ви мислите, формуєте думки, спілкуєтеся подумки на одинці сама з собою? І чогось (хоча я знаю чого) мені здається, що для Вас такою мовою є російська. І як би Ви добре не знали і не полюбляли англійську, читали б книжки, слухали б пісні, для Вас завжди буде ближча та людина, що заговорить з Вами де не будь російською, а не англійською. Те саме і з українською. Тому у Вас на підсвідомому рівні "руцкагаварящій" більш свій, чим любий іншомовний. На цьому базується і поведінка, думки, дії. І це так у всіх, а не тільки у Вас. Тому Ви апріорі на боці продавчині і засуджуєте її опонентку. Щодо "Я пишаюся собою, бо ПОВАЖАЮ усiх людей незалежно вiд мови", то на мою особисту думку, люди варті поваги за власні вчинки, а не за слова, на якій би мові вони не були сказані. Стосовно ж "З повагою до вас,пане Олег (Олеже якось не солiдно!)", то знову Ви виказуєте себе, як "руцкагаварящую", бо українською звернення звучить нормально, правильно Олеже - в кличному відмінку, який при СРСР видушили з граматики, але з розмовної мови ні! Звертатися один до одного українською Петре, Олено, Олеже, Іване, Маріє і т.і. мало того, що правильно, так і милозвучно. Тай "пане Олег" краще вже звучить "пан Олег". Про комп'ютер - можливо Ви просто не знаєте, що в Windows (я маю сумнів, що Ви користуєтесь Linux-системою)на "языковой панели" можна в налаштуваннях додати українську мову і будете мати всю абетку української мови, в тому числі "Ї" і "Ґ". Таким чином не будете вводити в оману людей, які можуть вважати Вас безграмотною людиною. "Не треба принижувати та виховувати мене, як дiвчинку та вказувати на недолiки моеi мови!" - Ви так хворобливо сприймаєте критику? Ви не впевнені в собі? "Мене вчили найкращi вчителi мого мiста! Усi учнi мого класу вступили у вишi та зараз дуже поважнiособи!" Добре-добре, не треба так хвилюватися , бо Ви зараз ще й диплом свій покажете. А щодо "вступили у виші" і "зараз дуже поважні особи", то наявність закінченого вишу не завжди є достатнім для поваги до людини. "А вам треба бути чемним у ставленнi до жiнок." - буду щиро вдячний, якщо Ви вкажете мені, де я Вас образив як жінку, або був не чемний як з жінкою. На останок - Ви праві, в Фінляндії дійсно дві державні мови. І шведську за рідну там вважають біля 5% населення, та все ж таки вони знають і володіють фінською - коли до них звертаються фінською вони не відповідають шведською! І навпаки, якщо хтось звертається шведською, йому не відповідають фінською. Вловлюєте різницю з ситуацією українська мова - "руцкій язік" в Україні (какаяразніцанакакомязіке, ітакпаймут)? І на останок. Щоб Ви не вважали за образу чи неповагою до Вас, коли я називаю "руцкій язік", а не "російська мова", бо не існує "російської" мови. Таку назву вкорінили в українську мову більшовики на початку ХХ сторічча, коли насильно "ріднили" українську мову з москвинською. Ось дивіться, по москвинські є "Россия" і є "русский язык". А чому на українську мову перекладаються як "Росія" і "російська мова"? Правда, якось не зграбно? Бо, якщо "Росія" і "російська мова", то відповідно повинно було б "Россия" і "российський язык". Знову халепа виходить! Назвати їх мову "руською" теж не має сенсу, бо вони жодного відношення до Русі не мають, бо вона була лише Київська. Тай "Россіею" вони стали лише в 1721 р., завдяки тому, що їх цар Пьотр І своїм наказом переназвав Московію з князівства Московського на "Россию". А для щоб більше "примазатися" до славної історії Київської Русі, мову Мокши їхню назвав "руским язіком". Але це вже окрема тема.
«Лагідна» українізація, або жменя здачі для дурепи
СОЦ. МЕРЕЖІ
Читайте нас на Facebook

AVTOsale.ua-всі пропозиції з продажу авто Вашого міста.
Слідкуйте за свіжими новинами в Україні на UKR.NET
Афіша всіх фільмів в кіно на KINOafisha.ua.
Погоду в Черкасах на тиждень дивись на Sinoptik.ua.