Осінніх виборів не буде, але політичний сезон обіцяє бути гарячим, – черкаські експерти

12 вересня 2016, 09:33

799798

Із закінченням літа та поверненням політиків із відпусток пожвавиться політична боротьба в Україні та на Черкащині зокрема. Чого очікувати від осіннього політичного сезону, чи чекати найближчим часом позачергових виборів та які сюрпризи готують учасники політичної арени, – розповіли vikka.ua черкаські політологи.

Виборів цієї осені не буде і, швидше за все, країна проживе без них ще рік, – прогнозує голова Черкаської обласної організації Комітету виборців України Максим Михлик. За його словами, на сьогодні політична ситуація більш-менш спокійна: коаліція жевріє, але працює, а владна верхівка поки що тримається купи.

"Звичайно, що є сили (як в середині країни, так і ззовні), які зацікавлені в розгойдуванні політичної ситуації з метою проведення позачергових виборів і цієї осені вони будуть це робити максимально. Тож сезон обіцяє бути гарячим, тим більше, що на сцену виходять нові гравці. Найбільш цікавими проектами, які будуть розкручуватись і набирати вагу найближчим часом, можна вважати партію на базі ЦК "Азов", реінкарнацію партії "Демальянс" і новий проект соратників Саакашвілі", – стверджує Максим Михлик.

Експерт додає, що партія "Азов", при продуманій інформаційній політиці і вивірених меседжах, має всі шанси суттєво потіснити ВО "Свобода" на правому краї української політики. До того ж Черкащина має можливість стати базовою для цієї політичної сили, адже один з найбільш впізнаваних представників цієї сили є народний депутат від Черкас Олег Петренко.

"Партія "Демальянс" влітку підсилилась новими обличчями і продовжує демонструвати незвичну для українського виборця поведінку, декларуючи прозорість і безкомпромісність. Проте ця партія досі залишається здебільшого партією "Фейсбуку". Виправити ситуацію могло б підсилення "грузинським десантом" у вигляді Саакашвілі, Сакварелідзе та інших, але анонсоване об’єднання так і не відбулось. І тепер цими людьми створюється нова партія, яка так чи інакше буде конкурентом і "Демальянсу", і "Самообороні", і іншим ліберальним центристським силам. Тож у центрі української політики стає занадто тісно, і це породжує конкуренцію. А конкуренція, як відомо, двигун прогресу", – переконаний керівник обласного КВУ.

Про те, що дострокові вибори цієї осені неможливі, говорить і політолог із Черкащини Володимир Цибулько.

"Якщо почнеться активність у плані просування нового закону про вибори, лише тоді можна вважати, що почалася підготовка до дострокових виборів. А якщо реалістично оцінювати ситуацію, то опоненти влади просто не мають грошей на вибори. Зараз вибори можна організувати хіба що на гроші Путіна", – зазначає експерт.

Про намагання Кремля розхитати політичну ситуацію в Україні говорить і керівник черкаської "Академії стратегічних досліджень" Сергій Пасічник. За його словами, це робиться шляхом періодичних викидів компромату на відомих політиків, журналістів та громадських активістів, влаштування показових політичних убивств чи акцій прямої дії (на кшталт імітації вторгнення диверсійної групи в Криму чи підпалу будівлі "Інтера"). Ці інформаційні атаки здійснюються як напряму через кремлівські ресурси, так і через підконтрольні структури, а також через вкидання замовлень у середовище патріотичної громадськості.

Що стосується внутрішньої ситуації на політичній арені, то із наближенням зими значно зростає ймовірність системних протестів населення, яких чекають не дочекаються "Опозиційний блок" та "Батьківщина". Адже це єдині умови, за яких вони зможуть пролобіювати питання дострокових виборів, – вважає фахівець.

"Але і БПП спільно з Народним фронтом зацікавлені у формуванні нової коаліції з поміркованими екс-регіоналами та у заведенні кількох колон союзників, чиї проекти потрібно встигнути розкрутити до початку виборів. Тому для владної команди вибори не потрібні раніше весни-літа 2017 року", – говорить Сергій Пасічник.

А от на Черкащині наразі спостерігається активність на базі Цивільного корпусу "Азов", яка може бути як елементом гри команди Яценюка-Авакова, так і окремим проектом самого Білецького, – каже політолог. Зрозуміло, що має наростити м’язи і організаційна структура Руху Саакашвілі, яка очевидно стрімко еволюціонує в партію, але ще недостатньо зубата для цього.

"На цьому тлі не надто серйозними є спроби реанімації партійних проектів спрямованих до аграрної чи старої націонал-демократичної аудиторії, але за умови нормального фінансування вони також мають шанс, якщо не відкусити, то хоч потоптатися по електоральному полю грандів", – додає Пасічник.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору