Опоненти робитимуть все, щоб прибрати мене з дороги, – Кравченко про позов

13 квітня 2017, 15:38

Сьогодні окружний адміністративний суд Черкас відмовив у задоволені позову кандидата в депутати до Шполянської ОТГ Валентина Лук’яненка від партії БПП, який вимагав від виборчої комісії скасувати рішення про реєстрацію діючого мера Сергія Кравченка, як кандидата на міського голову Шполянської ОТГ. Утім сторона позивача на цьому зупинятися не збирається і обіцяють оскаржувати рішення суду.

Судові засідання за цим позовом відбувалося упродовж двох днів. Сам позивач, якого на засіданнях не було, у своїй заяві намагався довести, що Кравченка зареєстрували у незаконний спосіб, мовляв, у цьому процесі були допущені помилки. Проте, як виявилося, всі ці доводи були безпідставними, що і підтвердило рішення суду - колегія суддів постановила, що будь-які правові підстави для задоволення позову Валентина Лук’яненка відсутні.

Як йдеться у зачитаній під час суду постанові, відмовити у реєстрації кандидату ТВК може у кількох випадках, зокрема, коли порушений порядок висування кандидата, коли відсутні документи необхідні для реєстрації, у разі припинення громадянства України, визнання особи недієздатною.

У даному випадку жодних підстав відмовити Сергію Кравченку у реєстрації у виборчої комісії не було.

Валентин Лук’яненко у своєму позові також  намагався довести, що реєстрація Кравченка була здійснена поза межами строків, визначених Законом про місцеві вибори.  Та цей пункт також не підтвердився - як з’ясував суд, усі терміни були дотримані.

«Оскільки вибори призначені на 30 квітня, то останнім днем подачі документів є саме 6 квітня включно. Тож доводи Лук’яненка є необґрунтованими та не беруться судом до уваги», - зазначається у рішенні суду.

Також судом встановлено, що Лук’яненко є кандидатом в депутати до Шполянської міської ради в багатомандатному виборчому окрузі, у той час, коли  Сергій Кравченко балотується по одномандатному виборчому окрузі.

«Отже позивач не може вважатися суб’єктом виборчого процесу з виборів Шполянського міського голови», - зауважується в постанові. Варто додати, що на цьому від початку наголошував і сам Сергій Кравченко та його захисники.

Тож у підсумку суд ухвалив, що скасування постанови виборчої комісії, якою Сергія Кравченка зареєстровано як кандидата на голову Шполянської ОТГ, може призвести до порушення конституційного права цього кандидата.

«Суд дійшов висновку про відсутність правових підстав для задоволення адміністративного позову», - наголосила колегія суду. Врешті в задоволені адміністративного позову суд відмовив повністю.

- Колегія суддів прийняла об’єктивне і виважене рішення. Буква закону перемогла, - коментує результати судового засідання Сергій Кравченко. – У свою чергу, я хочу подякувати шполянам за підтримку, бо ж знаю, що багато з них хвилювалися через цей позов. Хочу також вибачитися перед жителями Шполи за те, що через судові процеси я не мав змоги проводити з ними зустрічі, як кандидат на голову Шполянської об’єднаної територіальної громади. Але я обов’язково зустрінуся з виборцями і в деталях розповім про позов та рішення суду. До речі, хочу звернутися і до своїх опонентів, щоб вони врешті набралися сміливості та проводили свою виборчу кампанію чесно, щоб у їхніх діях переміг здоровий глузд і щоб 30 квітня – день виборів, - пройшов із дотриманням закону та порядності.

Водночас після судового засідання представник позивача заявив, що таке рішення суду їх не влаштовує і вони будуть його оскаржувати в апеляційному суді.

Сергій Кравченко говорить, що він цьому не дивується.

- Кампанія, яку розгорнули проти мене, дуже брудна. І я розумію, що це може бути не останній позов, - говорить Сергій Кравченко. – Дані останнього соцдослідження показали, що за мене вболівають 67% виборців, про що добре відомо моїм опонентам. Тож, я припускаю, що вони не будуть гратися у прості політичні ігри, вони вдаватимуться до найбрудніших і найжорсткіших методів, аби прибрати мене з виборів.

Нагадаємо, кандидат в депутати до Шполянської ОТГ від БПП Валентин Лук’яненко звернувся до суду із заявою про те, що Шполянська міська ТВК зареєструвала Сергія Кравченка із порушенням законодавства. Водночас, сама комісія перевірила та прийняла документи у Кравченка, відповідно ст. 40, 41, 42, 43, 46, 93 Закону України «Про місцеві вибори»  про що є постанова завірена головою комісії.  Лук’яненко вимагав від виборчої комісії скасувати рішення про реєстрацію Сергія Кравченка, як кандидата на міського голову Шполи. Хоча сам він балотується у багатомандатному виборчому окрузі.

Вгору